1207 (1007) 2015-09-18 - 2015-09-24

Gdyńscy mistrzowie docenieni

Żeglarze Natalia Kuczys i Maciej Grabowski oraz szybownik Artur Łończak z nagrodami od prezydenta Gdyni. Wojciech Szczurek docenił mistrzynię Europy w klasie Open Bic, mistrza Europy Masters kl. Laser oraz  wicemistrza Polski wręczając im listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe.   


Sport to siła charakteru. Systematyczność i obowiązkowość tak potrzebne podczas treningów, procentują w późniejszym życiu. Bardzo często sukcesy sportowe przekładają się także na inne dziedziny życia, czego  - podkreślił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.  

Spośród docenionych, największy sukces w tym roku odniósł Maciej Grabowski. To jeden z najwybitniejszych polskich żeglarzy regatowych mający na swoim koncie medale mistrzostw świata, Europy i Polski w klasie Laser. Trzykrotnie reprezentował nasz kraj podczas regat olimpijskich. Mistrzostwa Europy Masters, które odbyły się w dniach 24 - 28 sierpnia 2015 r. w Gdyni były wyjątkowo szczęśliwe dla Macieja, który odzyskał tytuł zdobyty 2 lata wcześniej podczas regat w Landskronie w Szwecji. Przy okazji uroczystości mistrz wspominał początki swojej kariery. Znalazłem ostatnio w albumie moje zdjęcie z panem prezydentem w jednej z urzędowych sal, wykonane przy podobnej okazji. Ale to było aż 16 lat temu - przyznał z uśmiechem Grabowski.

W jego ślady może pójść Natalia Kuczys, która pod koniec lipca wywalczyła mistrzostwo podczas Mistrzostw Europy w klasie Open BIC kat. U16 rozgrywanych na jeziorze Garda we Włoszech, dając tym samym powód do dumy mieszkańcom Gdyni. Wynik stawia ją w rzędzie najbardziej uzdolnionych zawodników młodego pokolenia na arenie międzynarodowej.

Natomiast  Artur Łończuk sukces odniósł podczas sierpniowych 43. Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie. Artur, członek grudziądzkiego aeroklubu, przegrał tylko z Piotrem Ciołko, studentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, a trzecie miejsce zajął Łukasz Hałas z Aeroklubu Kujawskiego.

ikona