1207 (1007) 2015-09-18 - 2015-09-24

Hale Targowe - kinowe i artystyczne

Nową tradycją sobót na terenie Hal Targowych w Gdyni jest nie tylko handel, ale także atrakcje, które cieszą oko i ucho.

W najbliższą sobotę, 19 września o godz. 12.30 – kolejny pokaz z cyklu Hale Filmowe - bezpłatna projekcja najlepszych filmów kina dokumentalnego w podziemiu - BOX 303 (zamienionym z okazji Festiwalu Filmowego w Gdyni w salkę kinową).

Druga projekcja - „Dni, na które czekamy” (prod. Dania, 2014 r.) to niezwykła opowieść o jednym z najsłynniejszych gospodarstw w Danii, którego właścicielem jest pełen życia 80-letni rolnik o imieniu Niels, który jest jednym z najbardziej idealistycznych, biodynamicznych rolników na świecie. Jego filozofia opiera się na trwałości i harmonii z naturą, a podejście do życia warunkuje szacunek do świata roślin i zwierząt, którym pozwala żyć w zgodzie z instynktami. Dla Nielsa czas mierzony zegarkiem nie istnieje.

Ponadto o godz. 11.30 w Hali Łukowej (ul. Wójta Radtkego 36) rozpocznie się spotkanie mistrzów - otwarta prezentacja oryginalnych pomysłów kulinarnych „Śniadania mistrzów”, których bohaterami będą szef kuchni restauracji „Białe wino i owoce”, a także jeden ze znanych gdyńskich mistrzów sportu. Specjalne propozycje zdrowych śniadań, będą połączone z degustacjami oraz quizem kulinarnym.

Tego dnia odbędą się „Warsztaty dla dzieci” - z cyklu Plac Kreacji - Plac Małego Architekta - Hala Łukowa, w godz. 9.30-11.30.

Więcej: www.haletargowegdynia.pl

www.facebook.com/haletargowegdynia

 

ikona