1207 (1007) 2015-09-18 - 2015-09-24

Noc Naukowców w EXPERYMENCIE

Nadchodzi Europejska Noc Naukowców. To niezwykłe święto zainicjowane było już w 2005 roku przez Komisję Europejską. Odbywa się zawsze w ostatni piątek września, niemal we wszystkich krajach naszego kontynentu. Centrum Nauki EXPERYMENT, aleja Zwycięstwa 96/98, zaprasza 25 września 2015 r. w  godz. 20.00 – 24.00.

Tematem przewodnim będzie poznawanie i zdobywanie mocy superbohaterów. Podczas wieczornego wydarzenia każdy będzie mógł się przekonać, że znajomość nauki pozwala na dokonywanie niewyobrażalnych rzeczy.

Na gości czekają specjalne warsztaty: „Fizyczne supermoce” oraz„Supermoce ludzkiego ciała”, na których poznają sposoby okiełznania materii z użyciem wiedzy naukowej. Na scenie odbędzie się science show „Superbohaterowie są wśród nas” – pokaz biologiczno-fizyczny, podczas którego bohaterski Pan Kulka poszuka najlepszej metody do walki ze złem.

Wystawa EXPERYMENTU także zmieni swoje oblicze. Podczas wizyty, goście będą mogli wziąć udział w specjalnej ścieżce zwiedzania „Dotrzymaj kroku superbohaterom” i zweryfikować, czy moce herosów z książek, komiksów oraz filmów można logicznie wytłumaczyć i odtworzyć. Na mobilnym stanowisku na każdego czeka możliwość zrobienia wyjątkowej substancji slime. Na gości czekać będzie także fotobudka „Wszyscy jesteśmy herosami!”, która pozwoli zatrzymać wspomnienia z Nocy Naukowców na dłużej.

Wstęp: 12 zł niezależnie od wieku*

*wyjątek: dzieci do 2 roku życia wstęp bezpłatny na wystawę.

Bilety dostępne w internetowej sprzedaży od 18 września 2015 roku na:

bilety.experyment.gdynia.pl do 25 września 2015 do godz. 13.00 oraz w dniu wydarzenia, od godziny 9.00, w kasach Centrum (w miarę wolnych miejsc).

ikona