1207 (1007) 2015-09-18 - 2015-09-24

Teatr Gdynia Główna szykuje się na nowy sezon

Teatr Gdynia Główna intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu. Na stronie internetowej www.teatrgdyniaglowna.pl jest już dostępny repertuar do końca grudnia. 28 września o godz. 18.00 zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach pilotażowego projektu AGORA KULTURA.

Pierwsze spotkanie prowokacyjnie zatytułowane Arab, kobieta, murzyn. Kolorowa kultura w szarym kraju? Będzie się skupiało na letnich propozycjach kulturalnych w Gdyni w 2015 roku.  Spotkanie będzie miało formę dyskusji, gdzie twórcy i organizatorzy będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami z tegorocznych edycji własnych wydarzeń a następnie ich odbiorcy będą mogli zadać pytania, wyrazić swoją opinię i podzielić się ewentualnymi rekomendacjami na przyszłość. Wstęp bezpłatny.

Trwają próby do spektaklu „LADY M.” na podstawie Makbeta Williama Szekspira, w tłum. Leona Ulricha w reż. Idy Bocian. Monodram ukazuje nam Lady Makbet we współczesnym otoczeniu, jako jedną z nas. Sprawcę czy ofiarę, rządzącą czy rządzoną, twórczynię czy dzieło? Jest to nie tylko portret kobiety bezwzględnie dążącej do celu, ale również próba przyjrzeniu się mechanizmom władzy, które korumpują, odcinają od rzeczywistości, uzależniają, sprawiają, że usprawiedliwiamy każde metody jej sprawowania i zacierają granicę między dobrem a złem. Premiera zaplanowana na 2 i 3 października o godz. 19.00.

Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

Strona internetowa:

www.teatrgdyniaglowna.pl

ikona