1209 (1009) 2015-10-02 - 2015-10-08

Jak wypoczynek jesienią i zimą to tylko w Gdyni i Północnych Kaszubach

Bogactwo atrakcji dla mieszkańców i turystów, nie tylko latem ale także od jesieni do wiosny, oferują Gdynia i Północne Kaszuby. W środę 30 września 2015 r. w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbyła się druga w tym roku konferencja prasowa Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA. 
 
Przedstawiciele Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA na dachu Filharmonii Kaszubskiej, fot. Dorota Patzer

Wśród „sezonowych" propozycji znalazły się m.in. wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne, biesiady, jarmarki świąteczne, warsztaty artystyczne i zajęcia sportowe dla dzieci, maratony fitness, regaty i biegi. Gminy zachęcają również do skorzystania z ofert przygotowanych przez placówki kulturalne - muzea, skanseny, domy kultury, filharmonie, teatry. Czeka też atrakcyjna baza noclegowa.
 
Magnesem przyciągającym do spędzenia wolnego czasu na Północnych Kaszubach jest także przyroda, którą można podziwiać przez cały rok podczas spacerów, uprawiając nordic walking czy jeżdżąc na rowerze, zaś w zimie - korzystając z wyciągów narciarskich i szalejąc na snowkite`ach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Cieszę się, że spotykamy się jesienią, czyli podczas najpiękniejszej pory roku. Tym samym chcemy przedłużyć sezon i pokazać bogatą ofertę Kaszub. Efekty naszej pracy to ulotki i mapki w rożnych językach, dzięki którym poznawanie Kaszub jest jeszcze atrakcyjniejsze. Chcielibyśmy połączyć tradycję i nowoczesność, pokazać nową kaszubskość. Byłam przy zakładaniu NORDY i po latach stwierdzam, że jej działalność przynosi wymierne efekty - mówi wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Aplikacja Gdynia i Północne Kaszuby do pobrania bezpłatnie w sklepach:

 
Mobilny przewodnik Gdynia i Północne Kaszuby w sklepie google
 
Mobilny przewodnik Gdynia i Północne Kaszuby w sklepie IOS

Przypomnijmy, że Metropolitalne Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA powstało 13 września 2011 roku. Powołali je do życia włodarze 15 gmin pomorskich. 2 kwietnia 2012 roku z uwagi na przyjęcie nowych członków do Forum, nastąpiła zmiana nazwy na Metropolitalne Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA, które obecnie zrzesza 24 gminy. Współpraca samorządów Północnego Pomorza jest oparta o dobrowolny udział w systematycznie organizowanych spotkaniach konsultacyjnych i służy zacieśnianiu metropolitalnych więzi wspólnot samorządowych.

przewodnik Gdynia i Północne Kaszuby do pobrania

fot. Dorota Patzer