Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1209 (1009) 2015-10-02 - 2015-10-08

Propozycje TPO na weekend

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa inauguruje w Domku Żeromskiego jesienny cykl spotkań prozdrowotych i edukacyjnych z lekarzami różnych specjalizacji, pod hasłem „Bądź świadomy, lecz się nowocześnie, ciesz się zdrowiem!”. W sobotę 3 października o godz. 16.00 zaprasza na pierwsze spotkanie z dr Moniką Łukaszewicz, diabetologiem i specjalistą chorób wewnętrznych.

Tematem przewodnim będą „Najnowsze metody zapobiegania cukrzycy“.

Spotkania prowadzi Sławomir Kitowski, prezes TPO i członek-założyciel Gdyńskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „Serca-Sercom“.

Wstęp wolny (wejście od ul. Zacisznej).

***

W najbliższą niedzielę 4 października TPO zaprasza o godz.13.00 do Domku Żeromskiego na podwójne spotkanie autorskie ze Sławomirem Kitowskim i Marią Jolantą Sołtysik. Autorzy książki „Orłowo. Perła Gdyni. Dzieje, krajobraz, architektura” przedstawią jej nowe wydanie i opowiedzą niezwykłą historię młynów na rzece Kaczej. Będzie okazja do autografów i dedykacji w książce… oraz konfrontacji wykładu z odkryciami w plenerze. Po spotkaniu bowiem autorzy poprowadzą uczestników w miejsce, gdzie odkryją pozostałości starego młyna papierniczego, obecnie przysypanego. O tym dlaczego jest przysypany dowiedzą się uczestnicy spotkania na miejscu.

- Chcemy pokazać wyjątkowo malownicze miejsce w dolinie rzeki Kaczej, na odcinku między ul. Szyprów a Zapotoczną, po północnej stronie ul. Spacerowej. Chcielibyśmy społecznym wysiłkiem – przy wsparciu służb miasta – uporządkować wstępnie ten teren, mocno teraz zaniedbany. ZDiZ dostarczy worki i kontener na butelki, puszki, papiery itp. – mówi prezes TPO S. Kitowski.

Organizatorzy proszą o zabranie starych rękawiczek i wygodnego ubrania. Start sprzątania o godz. 14.00, po spotkaniu w Domku Żeromskiego.

TPO dla uczestników przygotowało drobne upominki.