Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1209 (1009) 2015-10-02 - 2015-10-08

W bibliotece nie tylko książki...

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni:

- Filia nr 18 (Chylonia, ul. Kartuska 20B) zaprasza w czwartek, 1 października o godz. 16.00 na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Odbędzie się multimedialna prezentacja działań Rady Dzielnicy Chylonia z udziałem Przewodniczącego Rady Dzielnicy Marka Dąbkowskiego i Wiceprzewodniczącej Janiny Szerszeń. Spotkanie uświetni występ Towarzystwa Śpiewaczego „Dzwon Kaszubski” pod dyrekcją Piotra Klemenskiego. Dodatkową muzyczną niespodziankę przygotowała dla gości wolontariuszka z Mołdawii, Iulia Rusica.

Wstęp wolny;

- Filia nr 1 (Obłuże, ul. Boisko 6) zaprasza we wtorek, 6 października, o godz. 17.00 wszystkich miłośników psów na spotkanie, którego gościem będzie Natasza Pęcherzewska z Fundacji Dogtor wraz ze swoim podopiecznym, psem Drago.

Podczas spotkania dowiemy się, jak opiekować się psem i zachować wobec niego bezpieczną postawę. Wstęp wolny.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc konieczne wcześniejsze zapisy pod nr  tel. 58 625 08 16 lub osobiście w bibliotece.

Spotkanie finansowane ze środków Rady Dzielnicy Obłuże.

- Filia nr 1 (Obłuże, ul. Boisko 6) zaprasza w piątek, 9 października o godz. 17.00 na kolejne spotkanie z Tamarą Tokaj, autorką książki podróżniczej „Indie. Głód Boga”, ukazującej tajemnice i piękno Indii.

Autorka rozpoczyna poznawanie kraju od Bombaju i zmierza do Kerali. Opisując miasta, wplata relacje za spotkań z ludźmi, przedstawia problemy omawiane w prasie indyjskiej, ukazuje ciekawe indyjskie filmy. Prywatnie jest psychologiem, podróżnikiem, blogerką, której wieloletnią pasją jest kultura, religia i historia Indii. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja zdjęć z podróży.

- Filia nr 1 (Obłuże, ul. Boisko 6) zaprasza na zajęcia z informatyki. Jeżeli lubisz pracować z komputerem, odkrywać i tworzyć coś nowego, masz 10 lub więcej lat czekamy właśnie na Ciebie. Z pomocą Pixela odkryjemy cudowny świat programowania – poznamy proces tworzenia gier komputerowych, stworzymy ciekawe infografiki i animacje, dowiemy się wielu innych rzeczy ze świata informatyki. Zajęcia poprowadzi wolontariuszka z Ukrainy – Liliia Kovalik. Warsztaty będą odbywać się w poniedziałki – 5, 12, 19 i 26 października, o godz. 16.00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy w bibliotece lub pod nr tel. 58 625 08 16.