Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1210 (1010) 2015-10-09 - 2015-10-15

76. rocznica wysiedleń mieszkańców Gdyni

Stowarzyszenie Gdynian Wysiedlonych przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu pod patronatem honorowym prezydenta Wojciecha Szczurka zaprasza na uroczystości upamiętniające wygnanie przez Niemców z Gdyni tysięcy polskich mieszkańców – w 76. rocznicę tych wydarzeń.
Program uroczystości:

niedziela, 11 października:
- godz. 12.30, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Armii Krajowej 46 – Msza św. w intencji wypędzonych Gdynian – poległych w czasie wojny, cierpiących biedę i prześladowania na wygnaniu oraz tych, którzy niedawno od nas odeszli;
wtorek, 13 października:
- godz. 12.00 – dworzec kolejowy Gdynia Główna – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy ad memoriał Wypędzonych Gdynian;
- godz. 12.30 – Plac Gdynian Wysiedlonych – uroczystości pod pomnikiem Gdynian Wysiedlonych z udziałem prezydenta Gdyni, Wojewody Pomorskiego, parlamentarzystów, przedstawicieli IPN, duchowieństwa                       i mieszkańców. W programie złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem, odznaczenia medalem Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej oraz wbijanie pamiątkowych gwoździ w drzewce sztandaru Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych.
Uwaga! W związku z uroczystością nastąpi zmiana organizacji ruchu:
w godz. 6.00 - 13.00  - ul. Starowiejska (na odcinku za skrzyżowaniem  z ul. Dworcową) zostanie zawężona do jednego pasa ruchu;
w godz. 12.00 - 13.00  - zostanie zamknięty odcinek ul. Starowiejskiej prowadzący ruch do ul. Dworcowej.
Wszystkich kierowców prosimy o podporządkowanie się zmianom organizacji ruchu i poleceniom wydawanym przez funkcjonariuszy zabezpieczających ruch.