Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1210 (1010) 2015-10-09 - 2015-10-15

Teatr Gdynia Główna zaprasza do Stacji Bajek

Teatr Gdynia Główna powraca do niedzielnych spektakli dla najmłodszych w ramach cyklu Stacja Bajek.

Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 12.00 Na najbliższy spektakl zapraszamy w niedzielę, 11 października o godz. 12.00 - „Braciszek i Siostrzyczka” wg baśni braci Grimm w reżyserii Luby Zarembińskiej.

Przedstawienie opowiada historię chłopca zamienionego przez czarownicę w jelonka, i jego siostry, która poświęca się, aby go ratować. Spektakl zachwyca prostotą użytych środków, angażujących dziecięcą wyobraźnię. Nastrój opowieści budują piosenki śpiewane a capella. Lalki wg projektu argentyńskiej scenografki Magdaleny Baragli wykonane zostały przy współpracy z reżyserką Lubą Zarembińską. Przedstawienie, które zaprasza do magicznego świata teatru – najmłodszych oczarowując pomysłową scenografią, a tych nieco starszych wciągając w wir opowieści braci Grimm.

W niedzielę, 18 października o godz. 12.00 – „Tymoteusz Rym Cim Cim” – inspirowany sztuką Jana Wilkowskiego w reżyserii Luby Zarembińskiej. Pełen humoru i ciepła spektakl o niesfornym niedźwiadku – Tymoteuszu Rym Cim Cim i samotnie wychowującym go Tacie niedźwiedziu. Tymoteusz przygarnia bezdomnego psa, co prowadzi do wielu zabawnych perypetii. W przedstawieniu  ożywają poduszki, koce, poszewki i inne przedmioty codziennego użytku, kreując przy pomocy wyobraźni widza pełnokrwiste komediowe postacie z serii dziecięcych sztuk Wilkowskiego o Tymoteuszu: Misia i jego Tatę, Ptaki, Kwokę, Psiuńcia i Lisicę.

Bilety 15 zł.

Repertuar oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej:                          www.teatrgdyniaglowna.pl

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632, e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl