1210 (1010) 2015-10-09 - 2015-10-15

W bibliotece nie tylko książki...

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni:

- Filia nr 1 (Obłuże, ul. Boisko 6) zaprasza w piątek, 9 października o godz. 17.00 na kolejne spotkanie z Tamarą Tokaj, autorką książki podróżniczej „Indie. Głód Boga”, ukazującej tajemnice i piękno Indii.

Autorka rozpoczyna poznawanie kraju od Bombaju i zmierza do Kerali. Opisując miasta, wplata relacje za spotkań z ludźmi, przedstawia problemy omawiane w prasie indyjskiej, ukazuje ciekawe indyjskie filmy. Prywatnie jest psychologiem, podróżnikiem, blogerką, której wieloletnią pasją jest kultura, religia i historia Indii. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja zdjęć z podróży.

- Gdyńska Biblioteka Akademicka (Działki Leśne, ul. Warszawska 47) zaprasza wszystkich miłośników Gdyni w piątek, 9 października o godz. 17.00 na spotkanie w cyklu „Spacer po parkach Gdyni”. Anna Panasewicz (inżynier ogrodnictwa) zabierze nas w wirtualny spacer po Parku Kilońskim.

- Filia nr 1 (Obłuże, ul. Boisko 6) zaprasza na zajęcia z informatyki. Jeżeli lubisz pracować z komputerem, odkrywać i tworzyć coś nowego, masz 10 lub więcej lat czekamy właśnie na Ciebie.

Z pomocą Pixela odkryjemy cudowny świat programowania – poznamy proces tworzenia gier komputerowych, stworzymy ciekawe infografiki                                      i animacje, dowiemy się wielu innych rzeczy ze świata informatyki. Zajęcia poprowadzi wolontariuszka z Ukrainy – Liliia Kovalik. Warsztaty będą odbywać się w poniedziałki – 12, 19 i 26 października, o godz. 16.00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy w bibliotece lub pod nr tel. 58 625 08 16.

- Filia nr 11 (Mały Kack, ul. Łowicka 51) zaprasza wszystkich chętnych w piątek, 16 października o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z powieściopisarką Ewą Lenarczyk.

Ewa Lenarczyk – pisarka, autorka cieszących się zainteresowaniem powieści. Zadebiutowała w styczniu 2010 roku powieścią „Zojda z Bieszczad”, następnie powstały „Nasza Klasa i co dalej” i „W poszukiwaniu szczęśliwego domu”. Jesienią 2012 roku został wydany kolejny, tym razem przewodnikowy romans związany z Bułgarią: „Kochaj mnie od morza do morza”. Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

- Filia nr 2 (Śródmieście, ul. Żeromskiego 36) zaprasza w poniedziałek, 12 października o godz. 17.00 na Urodzinowy Bal Kubusia Puchatka – zajęcia literackie z elementami tańca, muzyki, plastyki dla wszystkich dzieci.

Podczas balu nie zabraknie tańców, które poprowadzi brykający tygrysek. Odbędą się też ciekawe zabawy zręcznościowe i konkursy.

- Filia nr 2 (Śródmieście, ul. Żeromskiego 36) zaprasza we wtorek, 27 października o godz. 17.00 dzieci w wieku 5 - 9 lat na zajęcia literacko-plastyczne pt. „Kundel bury, fajny pies…”. Z okazji Dnia Kundelka wykonamy pieski z różnych miękkich i pluszowych materiałów, mile widziane przyniesienie  skrawków materiałów z domu. Podczas zajęć poczytamy też wierszyki o psach. Podaj łapę.

- Filia nr 2 (Śródmieście, ul. Żeromskiego 36) zaprasza w piątek, 30 października o godzinie 17.00 dzieci w wieku 5-9 na zajęcia literacko-plastyczne pt. Duszki, stworki, dynie i potworki. Z okazji Halloween odważne, lubiące się bać dzieci zapraszamy na spotkanie ze strachami: odgadniemy mroczne zagadki, wsiądziemy do bryczki literackiej wraz z Draculą, obudzimy mumię oraz ozdobimy papierowe dynie.

- Filia nr 13 (Oksywie, ul. Podchorążych 10A) zaprasza dzieci w wieku 7–12 lat                     w piątek, 23 października o godz. 16.00 na zajęcia, na których wyczarujemy z papieru zwierzątka origami. Wystarczy odrobina cierpliwości i chęci, aby ożywić zwyczajną kartkę! W Światowym Dniu Origami stworzymy motyle, żurawie i kaczki na podstawie książki Masakatsu Yoshidy „Origami”.

- Filia nr 13 (Oksywie, ul. Podchorążych 10A) zaprasza w poniedziałek, 19 października o godz.16.30 rodziców z dziećmi w wieku 3-8 lat na zajęcia rytmiczno-muzyczne na podstawie wiersza Doroty Gellner „Jesień u fryzjera”.

Podczas wspólnych spotkań, poprzez spontaniczną zabawę, ruch i grę na prostych instrumentach, dzieci będą miały okazję poznać tajniki muzycznego świata, rozwinąć wyobraźnię twórczą. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Janiszewska – nauczyciel rytmiki i tańca. Spotkania finansowane ze środków Rady Dzielnicy Oksywie.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy pod numerem tel. 58 625 48 25 lub osobiście w bibliotece.

- Filia nr 12 (Chylonia, ul. Opata Hackiego 33) zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na październikowe spotkania. Czekają na Was zajęcia plastyczne, łamigłówki, gry planszowe i wspaniała atmosfera.

13 października o godz. 16.30 - Makaronowe ozdoby na każdą okazję. Dla dzieci i młodzieży – Magdalena Studzińska – instruktor rękodzieła – poprowadzi niezapomniane warsztaty plastyczne.

15 października o godz. 14.00 - Portret Kubusia Puchatka. Zajęcia plastyczne dla dzieci. Będziemy wykonywać portrety najsłynniejszego misia na świecie – Kubusia Puchatka. Technika wykonania dowolna, dzieci będą mogły popisać się bogactwem wyobraźni oraz talentem plastycznym.

15 października o godz. 16.30 - Układanie Kubusiowych puzzli na czas. Dla dzieci.

24 października w godz. 11.00-15.00 - Rodzinny dzień gier planszowych. Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny.

27 października o godz. 16.30 -  ozdobne dynie lub kasztany. Dla dzieci i młodzieży - Magdalena Studzińska – instruktor rękodzieła – poprowadzi niezapomniane warsztaty plastyczne.

- Filia nr 11 (Mały Kack, ul. Łowicka 51) zaprasza w czwartek, 15 października o godz. 16.00 na kolejne warsztaty tworzenia lalek z przedmiotów codziennego użytku.

Chcesz wziąć udział? Poproś rodziców o akcesoria krawieckie, np. szpulki, nici, jutę, klamry od pasków, bębenki, guziki, kawałki futerka, koronki, ozdobne frędzle do zasłon itp. i przynieś je na zajęcia.

Zajęcia poprowadzi Martyna Groth, autorka książki „Słowniczek teatru lalek. Projekty i lalki, oraz inicjały i ozdobniki Adama Kiliana” i współprowadząca warsztaty filmów poklatkowych dla dzieci TRIK.

Uwaga!

Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy w bibliotece lub pod nr tel. 58 664 84 70.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.