1210 (1010) 2015-10-09 - 2015-10-15

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna. Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 20 zł, koty powyżej ½ roku - 50 zł.

Uwaga! Kiedy znajdziesz bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłoś to Straży Miejskiej - dzwoń pod bezpłatny numer 986.
Kiedy znajdziesz błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwoń pod numer 58 668 84 80 i podaj numer na zawieszce - pracownicy Urzędu Miasta skontaktują Cię z właścicielem psa.

Z Ciapkowa do ludzi - Ulek


Ulek - średniej wielkości, młody psiak. Trafił do nas po wypadku komunikacyjnym. Przeszedł poważną operację łapki, rekonwalescencja po zabiegu trwała długo- psiak zdecydowanie należy do grupy „dzielnych pacjentów”. Po przykrych zdarzeniach została jeszcze lekka kulawizna, która kompletnie nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu. Jest bardzo przyjacielski, dogaduje się z innymi psiakami. Sprawdzi się w mieszkaniu jak i w domu z ogrodem.

Z Ciapkowa do ludzi - ŁapekŁapek -
niewielki psiak, w średnim wieku. Jest nieco w typie jamnika, imię Łapek wzięło się od jego krzywych, przeuroczych łapek. Psiak bardzo tęskni za swoim człowiekiem, nie potrafi odnaleźć się w schroniskowej rzeczywistości. Bez problemu dogaduje się z psiakami. Sprawdzi się nawet w niewielkim mieszkaniu. Czy znajdzie się ktoś kto go pokocha i da mu dom do końca jego dni?