1212 (1012) 2015-10-23 - 2015-10-29

Dwa nowe auta gdyńskiej Policji

Policjanci z Chyloni i Witomina otrzymali dwa nowe pojazdy. Fabrycznie nowe Ople Corsa posłużą do pracy funkcjonariuszy w dzielnicach, które należą do bardziej rozległych. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Gdyni, które wyniosło 43 tysiące złotych. Drugie tyle wyłożyła Komenda Główna Policji w Gdańsku.

Auta są niewielkie i ekonomiczne, napędzane silnikami benzynowymi 1,2 l. Doskonale sprawdzą się w pracy dzielnicowych, którzy sprawnie dotrą do mieszkańców Chyloni i Witomina. W trakcie uroczystego przekazania kluczyków do radiowozów, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Komendant Miejski Policji w Gdyni insp. Robert Leksycki i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Czesław Koszykowski przekazali nagrody finansowe dla wyróżniających się Policjantów.

Oprócz wspomnianej sumy na radiowozy, dofinansowanie działań Policji przez naszą gminę, w bieżącym roku wynosi 20 500 zł złotych na nagrody dla wyróżniających się Policjantów. Ponadto, 10 tys. zł zostanie przeznaczone na dodatkowe patrole prewencyjne, kolejne 40 tys. zł zasili budżet Policyjnego Programu Prewencyjnego „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa", adresowanego do wszystkich uczniów klas pierwszych gdyńskich podstawówek.

 

ikona