1212 (1012) 2015-10-23 - 2015-10-29

Gdyńskie projekty promocyjne z nagrodami 25-lecia transformacji

Gdynia zdobywcą „Nagrody Specjalnej AMS" w konkursie „Najlepsze zmiany przestrzeni publicznej - przegląd nagrodzonych projektów z okazji 25-lecia transformacji".  Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek odebrał wyróżnienie 14 października 2015 r. podczas konferencji „Wspólna Przestrzeń" w Krakowie. Organizatorami plebiscytu są AMS i Towarzystwo Urbanistów Polskich.

„Nagrodą specjalną" nasze miasto zostało uhonorowane za trzykrotne zwycięstwa w konkursach organizowanych przez AMS:

- za witacz „Uśmiechnij się - jesteś w Gdyni" („Witacze 2005-2006") - nagroda w kategorii „witacz istniejący", 

- za projekt „Bulwar Nadmorski z placem zabaw na Plaży Śródmieście" („Meble miejskie 2007-2008") - główna nagroda;

- za projekt „Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni" („Przestrzenie bez barier 2009-2010") - nagroda w kategorii „sport i rekreacja".

Konkurs AMS i Towarzystwa Urbanistów Polskich „Najlepsze zmiany przestrzeni publicznej" jest jedną z inicjatyw towarzyszących konferencji „Wspólna Przestrzeń - 25 lat doświadczeń - od transformacji do partycypacji". Idea konkursu polegała na ocenie, które ze zrealizowanych przez samorządy i już wcześniej wyróżnionych w Otwarcie placu zabaw na plaży Śródmieście,konkursach AMS i TUP projektów zasługują na miano najlepszych przekształceń przestrzeni publicznych w okresie transformacji. Wyboru zwycięskich prac dokonało wyjątkowe jury - tegoroczni laureaci TUP na najlepsze prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej.

Nagrody, którymi są kampanie reklamowe o charakterze regionalnym i lokalnym na nośnikach AMS, zostały przyznane w czterech kategoriach. W gronie laureatów, oprócz Gdyni, znalazły się: Puławy, Kraków,  Mszana Dolna, Katowice (kategoria „Przestrzeń piękna"). Grand Prix przyznano

ikona