1212 (1012) 2015-10-23 - 2015-10-29

W Gdynia InfoBox coś dla każdego

Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza:

 - w piątek, 23 października o godz. 17.00 - na „Prelekcje o historii Gdyni - Port”. Prelekcje prowadzi dr Ewelina Marciniak – historyk, licencjonowany przewodnik po Trójmieście, członek Koła Przewodników Oddziału Morskiego PTTK.  Sala, I p.

- w poniedziałek, 26 października o godz. 18.00 Gdynia Slam nr 13. Slam jest konkursem poetyckim, w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Decyzję, który wiersz jest lepszy podejmuje publiczność, głosując przy pomocy dwóch kartek w różnych kolorach. Weź pięć własnych, nienagradzanych i niepublikowanych wierszy - stań w szranki.

Nagroda jest jedna i niepodzielna – 300 zł.

Dodatkowo zwycięski wiersz pojawi się na plakacie w jednej z infoboxowych witryn.

Slam poprowadzi: Wojciech Boros

Patronat honorowy: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk

Sala, I p.

- w środę 28 października o godz. 17.30 - Gdyński Chór Kameralny - próba otwarta

Próby są otwarte dla słuchaczy z zewnątrz – nie tylko dla tych, którzy przyjdą się zapisać do zespołu, ale dla wszystkich gdynian, którzy będą chcieli posłuchać, jak zespół ćwiczy i jaki repertuar zamierza wykonywać: kompozycje od romantycznych po współczesne (bez przesadnych ambicji wykonywania muzyki awangardowej), świecki i religijny.

Założycielem i dyrygentem chóru jest Piotr Klemenski, absolwent klasy organów w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jego muzyczny życiorys i edukację uzupełniają stypendium w Papieskim Instytucie Muzyki Kościelnej Pontificio Istituto di Musica Sacra w Rzymie oraz kilka lat prowadzenia chórów i zespołów kameralnych.

Sala, I p.

- w czwartek 29 października o godz. 17.00 - Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze „Wyjdź w świat”.

Wystawa - Barbara Kramczyńska - „Dotykając kamienia”. Wystawa fotografii monumentów zdobiących nagrobki polskich cmentarzy.

Wystawa otwarta do 31 października 2015 roku.

 

ikona