1215 (1015) 2015-11-13 - 2015-11-19

Wykłady tylko dla dorosłych w Experymencie

15 listopada 2015 r., o godzinie 17.00 Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Wykładów z dowodem (przeznaczonych dla pełnoletnich słuchaczy).
 
Wykład pt.: „Przełamać tabu! O tabu okiem specjalisty” poprowadzi dr Katarzyna Bojarska, seksuolog, pomysłodawczyni Poradni „BezTabu”, pracująca na stanowisku adiunkta w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem wykładu będzie pobudzenie do dyskusji na temat zakazów kulturowych funkcjonujących w polskiej i światowej świadomości. Mimo przemian społecznych i obyczajowych, tabu nadal jest mocno zakorzenione w naszych umysłach. Jak naprawdę działa? W jakich obszarach się przejawia? W jakich sytuacjach utrwalanie tabu jest wynikiem tradycji,  a w jakich sprawą celowych przemilczeń i powielania nieprawdziwych treści? Jak tabu wpływa na nasze życie: psychikę, ciało, kontakty społeczne, związki, decyzje, stosunek do innych? W jakim stopniu jesteśmy wyzwoleni? Czy nauka jest wolna od tabu? Jak działa tabu w skali indywidualnej i społecznej?

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, 15 listopada 2015, godzina 17:.00, sala D.
Wstęp wolny.