1216 (1016) 2015-11-20 - 2015-11-26

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim

Tomasz Grycko zwyciężył w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim, który odbył się 11 listopada w Gdyni. Wśród kobiet najszybsza okazała się Marta Krawczyńska. W biegu głównym na dystansie 10-kilometrów wystartowało 6672 uczestników - to nowy, biegowy rekord frekwencji na Pomorzu!
To był niesamowity rok dla biegów na całym Pomorzu! Według wstępnych szacunków, w cyklu 4-biegów PKO Grand Prix Gdyni linię mety przekroczyło dokładnie 24 139 uczestników. Na ten fantastyczny rezultat biegacze pracowali cały rok, startując kolejno w Biegu Urodzinowym (5608), Biegu Europejskim (5381), Nocnym Biegu Świętojańskim (6494) i Biegu Niepodległości (6656). Statystyki mówią same za siebie - PKO Grand Prix Gdyni to największy cykl biegów ulicznych w Polsce!
Rywalizacja o zwycięstwo rozstrzygnęła się pomiędzy Polakami. 10-kilometrową trasę wśród mężczyzn najszybciej pokonał Tomasz Grycko z Władysławowa (30:25). Drugi był Krzysztof Gosiewski z Ełku (30:32), a na najniższym miejscu podium stanął Marek Kowalski z Żukowa (30:33). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Marta Krawczyńska z Gdańska (34:40). Jako druga linię mety pokonała Ewelina Paprocka z Obliwic (36:18), a trzecia była Małgorzata Szczerbińska z Malborka (36:44).
Szczegółowe wyniki pozostałych uczestników Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim dostępne są pod adresem http://sts-timing.pl/biegniepodleglosci/