1216 (1016) 2015-11-20 - 2015-11-26

Gdyński IRONMAN imprezą roku w Polsce

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015 głosami fachowców oraz internautów, został wybrany imprezą roku w kategorii - Dystans długi. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystej Enea Gali Polskiego Triathlonu w Warszawie. Organizatorem plebiscytu jest portal AkademiaTriathlonu.pl
Kalendarz imprez triathlonowych w minionym sezonie wyglądał w Polsce imponująco. W trakcie niektórych z weekendów można było wybierać nawet spośród 5-6 imprez. Kiedy zaczynaliśmy 2 lata temu, w całym kalendarzu było może 15-20 wydarzeń triathlonowych, zatem rozwój jest imponujący; zauważa Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Warto podkreślić, że na wynik złożyły się głosy zarówno internautów jak i 50 ekspertów rynku triathlonowego w Polsce. Wśród nich są organizatorzy imprez, trenerzy, zawodnicy, dziennikarze i działacze. Nasza impreza była najlepsza zdaniem obu grup - dodaje.
Nagrodę w sobotę 14 listopada w Warszawie odebrał dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu w towarzystwie Konrada Szałkiewicza z Herbalife oraz Piotra Nettera ze Sport Evolution, współorganizatora imprezy.
Warto przypomnieć, że organizowane od 2013 roku zostały wyróżnione przez Akademię Triathlonu już po raz trzeci a poprzednio odbywały się pod nazwą Herbalife Triathlon Gdynia. W sierpniu tego roku po raz pierwszy w historii odbyły się pod szyldem IRONMAN.
Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2016 odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia. Wiadomo, że zwiększony zostanie limit uczestników, którzy wystartują na częściowo zmienionej trasie: kolarskiej i biegowej. Zapisy ruszą za niespełna miesiąc, 1 grudnia.