1216 (1016) 2015-11-20 - 2015-11-26

Gdyńskie rybki przemówią do najmłodszych

„Dawno temu, kiedy Gdynia była jeszcze małą wioską rybacką, a w zatoce ryb było pod dostatkiem, młody rybak Maciej zdecydował się znaleźć sobie żonę". Tak zaczyna się fascynująca i pełna tajemnic opowieść, którą dzieci będą mogły poznać podczas spotkania w Muzeum Miasta Gdyni. Zapowiada się bajeczna zabawa.
„Legenda o gdyńskich rybkach" jest drugą z cyklu książeczek-gdynieczek napisanych z myślą o najmłodszych czytelnikach. Zawarte w niej historie stworzone zostały przez gdynianki: Patrycję Wojtkowiak-Skórę - autorkę wierszy o Gdyni, Kaszubach i morzu oraz Monikę Kuropatnicką-Marciniak - ilustratorkę stale współpracującą z fokarium w Helu. Przygody bajkowych bohaterów nie tylko wspaniale pobudzają wyobraźnię, ale także przybliżają historie związanie z Gdynią.
Gdyńskie rybki przemówią głosem Beaty Buczek-Żarneckiej - aktorki Teatru Miejskiego w niedzielę, 22 listopada o godz. 11.00.
Na zakończenie zaplanowano również warsztaty artystyczne. Ci zaś, którzy nie będą mogli wziąć udziału w spotkaniu będą mogli zapoznać się z książeczką we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni i w gdyńskich przedszkolach samorządowych.
Wstęp wolny.
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.gdyniarodzinna.pl/wydarzenie/4761,legenda-o-gdynskich-rybkach-spotkanie.html