1216 (1016) 2015-11-20 - 2015-11-26

Koncert muzyki klezmerskiej w porcie

Koncert muzyki klezmerskiej, połączony z promocją płyty „Motywy żydowskie w muzyce świata" odbędzie się w sobotę 21 listopada, o godzinie 18.00. W Sali Koncertowej Zarządu Portu Morskiego Gdynia S.A., ul. Rotterdamska 9, wystąpią Darek Wójcik vel Davidek & Szaweł Lipski Klezmer Quartet.
Od lat największą fascynacją Darka Wójcika jest muzyka żydowska. Owocem tej fascynacji jest pierwsza autorska płyta „Shalom Alejchem"; nagrana z Pojln Klezmer Quartett w lipcu 2008 roku, w Wielkiej Synagodze w Tykocinie. Płyta nominowana była do nagrody muzycznej Programu III Polskiego Radia, w kategorii „Muzyka folkowa i etniczna";. Od tego czasu artysta regularnie koncertuje, zachwycając publiczność niezwykle sugestywnym przekazem treści pieśni wykonywanych w języku jidysz i hebrajskim. Jest zaliczany do grona najlepszych wykonawców muzyki tego gatunku w Polsce.
Umiejętność tak dokładnego odtwarzania języka yiddish i treści zawartych w wykonywanych pieśniach artysta posiadł dzięki lekcjom wymowy i interpretacji tekstu, udzielanych przez mentora, bł. pamięci Efraima Kislera - publicysty, strażnika kultury yiddish, uczestnika powstania w getcie białostockim, który zaszczepił w artyście ogromną miłość i szacunek do kultury żydowskiej.
Bilety w cenie 20 zł ( sektor II, rząd 12-19) i 30 zł (sektor I, rząd 1-11) do kupienia w sali koncertowej ZMPG S.A., na 2 godziny przed koncertem. Rezerwacja: 600 290 214.
Więcej informacji na stronie http://gdyniakulturalna.pl/koncert-muzyki-klezmerskiej/