1216 (1016) 2015-11-20 - 2015-11-26

Sukcesy gdyńskich gminastyczek artystycznych

Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek w gimnastyce artystycznej. W kategorii Juniorek złoty medal zdobył klub SGA GDYNIA w składzie:
Druga drużyna z klubu UKS JANTAR GDYNIA uplasowała się na miejscu 8 w składzie:
Martyna Truszkowska, Klara Mocek, Malwina Brzezińska - wszystkie 1 a gimnazjum.
W kategorii Seniorek tytuł Mistrzyń Polski zdobyły zawodniczki SGA GDYNIA:
Angela Kosoulieva - 3a gimnazjum
Julia Woźniak
Równolegle odbył się finał Pucharu Polski. W roku 2015 gimnastyczki zdobywały punkty na zawodach krajowych, tj. w trzech edycjach Pucharu Polski, w Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz w Drużynowych Mistrzostwach Polski.
4 najlepsze wyniki sklasyfikowały gimnastyczki na następujących miejscach
Najlepszą Seniorką na rok 2015 w wieloboju jak i we wszystkich przyborach została Angela Kosoulieva zaś Vicemistrzynią została Julia Woźniak, do niedawna uczennica gdyńskiej szkoły. Trenerką dziewcząt jest Maria Mrozińska a choreografami Aleksandra Szulc i Izabella Kwiecień.
Najlepszą Juniorką na rok 2015 w wieloboju jak i we wszystkich przyborach została Natalia Kozioł - trenerka Anna Mrozińska, choreografowie: Izabella Kwiecień, Barbara Pituch.
III miejsce w wieloboju, II miejsca w układach ze skakanką, piłką i maczugami oraz VII miejsce w układzie z obręczą zdobyła Natalia Wiśniewska - trenerka Hanna Narloch, choreograf Barbara Pituch.
V miejsce w wieloboju, II miejsce w układzie z obręczą, IV w układzie ze skakanką, V w układzie z piłką i VI w układzie z maczugami zdobyła Julia Wiśniewska - trenerka Agnieszka Walczyk, choreograf Barbara Pituch.
VI miejsce w wieloboju, III w układzie ze skakanką, IV w układzie z obręczą, V w układzie z maczugami i VI w układzie z piłką zdobyła Weronika Berniak - trenerka Anna Mrozińska, choreografowie: Izabella Kwiecień i Barbara Pituch.