1216 (1016) 2015-11-20 - 2015-11-26

W bibliotece nie tylko książki...

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do swoich placówek na listopadowe spotkania - będą zajęcia plastyczne, literackie, ruchowe, wystawy, teatrzyki i wiele więcej.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Biblioteka na Obłużu (ul. Boisko 6)
- we wtorek 24 listopada o godz. 17.00 na Український день в бібліотеці, czyli na Dzień Ukraiński. Wolontariuszka ze Lwowa, Liliia Kovalyk, zabierze nas na wirtualną wędrówkę po swoim kraju. Dla dzieci warsztaty plastyczne i ukraińskie zabawy. Będzie okazja do degustacji ukraińskich słodyczy i zapoznania się z literaturą tego kraju.
- zapraszamy dorosłych na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we wtorek, 24 listopada o godz. 17.00. Tym razem omawiać będziemy książkę „Guguły" Wiolety Grzegorzewskiej, nominowanej w 2012 r. do Nagrody Literackiej Gdynia.
Biblioteka „Dwunastka" w Chyloni (ul. Opata Hackiego 33) zaprasza Czytelników w każdym wieku na zajęcia cykliczne:
- rozgrywki na PlayStation 3 - od poniedziałku do piątku, godz. 14.00 - dla wszystkich chętnych.
artystyczne poniedziałki - każdy poniedziałek, godz. 16.00. Zajęcia plastyczne.
- kolorowe kółka - drugi i czwarty wtorek miesiąca (najbliższe spotkanie: 24 listopada), godz. 15.00. Wesołe zabawy chustą animacyjną, Twisterem.
Biblioteka na Wzgórzu Św. Maksymiliana (ul. Bpa Dominika 3)
Zapraszamy w czwartek, 26 listopada o godz. 17.00
wszystkich dorosłych na niezwykłe spotkanie z Hanną Kurjatą, nauczycielką oligofrenopedagogiem, miłośniczką świata, podróżniczką po Europie i Azji.
Gdyńska Biblioteka Akademicka (Działki Leśne, ul. Warszawska 47)
- 20 listopada o godz. 17.00
na pokaz filmu dokumentalnego „Śladami rdzennych mieszkańców Kanady", w którym autorka, Katarzyna Masin - archeolog i podróżnik - pokaże aktualną sytuację Indian kanadyjskich oraz ich życie we współczesnym społeczeństwie.
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni serdecznie zaprasza 23 i 24 listopada do swoich placówek wszystkie dzieci.
Czeka moc atrakcji: konkursy i quizy, zajęcia literackie, plastyczne i ruchowe, a także teatrzyk dla dzieci - nie zapomnijcie wziąć do biblioteki Waszego ulubionego misia!
Szczegóły: http://mbpgdynia.pl/pl/site.html