1216 (1016) 2015-11-20 - 2015-11-26

Wsparcie i nowe możliwości rozwoju, czyli Park Konstruktorów w Gdyni

18 listopada 2015 roku został otwarty Park Konstruktorów. Ten nowy obiekt na terenie byłej Stoczni Gdynia oferuje przestrzeń dla kreatorów, projektantów i inżynierów, w której mogą rozwijać zaawansowane projekty technologiczne „od koncepcji do produktu“. Park Konstruktorów powstał dzięki współpracy dwóch pomorskich instytucji - Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W obecności władz samorządowych, państwowych, przedstawicieli nauki, biznesu i mediów, odbyło się otwarcie Parku Konstruktorów - nowego, unikalnego w skali kraju miejsca dla wszystkich innowatorów, gdzie w małej skali można produkować prototypy, czy też próbne serie własnych wynalazków. Działalność w branży wysokich technologii wymaga specjalistycznej infrastruktury, urządzeń i przestrzeni. Odpowiedzią na te potrzeby jest Park Konstruktorów, który uzupełni dotychczasową ofertę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
- Park Konstruktorów to kolejny element zmiany gospodarczej Gdyni, która od lat wspiera rozwój małej i średniej przedsiębiorczości - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
- To nie jest kolejny biurowiec. To miejsce dla specjalistów, kreatorów i inżynierów, którzy otrzymają tu pełne wsparcie i możliwość rozwoju na etapie od prototypu do produkcji. – dodaje wiceprezydent Gruszecka-Spychała.
Więcej informacji:
www.ppnt.pl/konstruktorow