1217 (1017) 2015-11-27 - 2015-12-03

Mikołaje na motocyklach szykują swoje maszyny – wielka parada 6 grudnia!

Jest taki dzień w roku – Mikołajki -  na który szczególnie czekają najmłodsi. 6 grudnia tradycyjnie będzie moc atrakcji w naszym mieście. Jedną z nich, która zawsze przyciąga tłumy, jest Parada Mikołajów na Motocyklach. Po raz trzynasty przejadą oni  ulicami trójmiasta. Tym razem trasą z Gdańska do Gdyni, gdzie zatrzymają się vis a vis Akwarium Gdyńskiego. Dochód z imprezy przekazany zostanie na dofinansowanie posiłków dla dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych w województwie pomorskim.

 

Wszystko zaczęło się w 2003 roku, gdy na trójmiejski szlak wyjechało 9 motomikołajów. Z roku na rok idea rozchodziła się po środowisku niczym wirus. Kolejne lata owocowały liczbami rzędu dziesiątek, setek motocyklistów, aby w końcu dobić do granicy niemal dwóch i pół tysiąca maszyn, w tym skuterów i quadów…

 

I aby ten rosnący trend utrzymać, a może pobić rekord… już 17 listopada ruszyły zapisy do tegorocznej edycji. Cegiełka tradycyjnie kosztuje 25 zł (30 zł na bramkach wjazdowych w dniu imprezy).

Lista punktów w których bilety wjazdowe można kupić:

http://mikolaje.gd.pl/portal/index.php?page=punkty-wplat

 

Warto dodać, że w ciągu 13 lat zmotoryzowanym Mikołajom udało się ufundować dziesiątki tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotrzeć z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali oraz dzieciaków w domach dziecka.

 

Program imprezy:

godz. 9.00 – zbiórka w Gdańsku przy stadionie Energa Arena Gdańsk;

godz. 10.30 – formowanie parady;

godz. 11.00 – start; trasa liczy 26 km; śródmieście Gdańska przy „Zieleniaku", główne arterie przez Sopot do Gdyni,

godz. 12.00 - meta - al. Jana Pawła II vis a vis Akwarium Gdyńskiego.

 

Strona internetowa:

http://mikolaje.gd.pl/portal/index.php