1217 (1017) 2015-11-27 - 2015-12-03

Południowe Spotkania Muzyczne

W niedzielę 29 listopada 2015 r. o godz. 12.00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Południowe Spotkania Muzyczne w Hotelu Nadmorskim  w Gdyni (ul. Ejsmonda 2) zatytułowany „Witamy przyjaciół z Ukrainy”.

Koncert godny specjalnego polecenia. Poza znakomitymi artystami, niezwykłe instrumenty – wystąpi Trio Bandurzystek „ROSAWA” z Filharmonii w Żytomierzu – Nedashivska Nadiia, Nesterchuk Liudmyla, Talia-Kaliuzhna Maryna. Wystąpią również polscy artyści: Małgorzata Rocławska – sopran, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Robert Hennig – baryton,  Aleksandra Bieg – Piaseczna – fortepian, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. Poza bandurami pojawi się jeszcze jeden instrument – kobza. W programie wirtuozowskie utwory na bandury oraz ukraińskie i polskie pieśni a także arie operowe. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska – Sutt.

    Zaproszenia w cenie 8.00 zł. w przedsprzedaży, w dniu koncertu w cenie 12.00 zł. można nabywać w recepcji Hotelu. Koncerty Południowe Spotkania Muzyczne w Hotelu Nadmorskim są finansowane przez miasto Gdynia.