1217 (1017) 2015-11-27 - 2015-12-03

Questing „Szlakiem Kulinarnym Centrum Gdyni”

W sobotę 28 listopada w godz. 11.30 – 14.30 odbędzie się Questing „Szlakiem Kulinarnym Centrum Gdyni”.

Wyrusz po przygodę na Szlaku Kulinarnym - rozszyfruj zakodowane wskazówki, zdobądź wiedzę o tajnych składnikach i skomponuj autorską potrawę. Zostań odkrywcą i kulinarnym globtroterem i weź udział w wyjątkowym questingu kulinarnym udając się w podróż śladami transatlantyków poprzez pięć kontynentów.

Czym jest questing? To coraz bardziej popularna forma gry miejskiej, której celem jest przede wszystkim edukacja, poszerzenie wiedzy i świadomości w zakresie lokalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego czy przyrodniczego. Questing zawsze jest silnie związany z tożsamością danego regionu, a znaczny nacisk w czasie zabawy kładzie się na zespołowość. Charakterystycznym elementem wyróżniającym go od gier miejskich jest forma przekazu scenariusza zabawy, którą jest mniej lub bardziej wyszukana rymowanka.

Wszystkich chętnych do zabawy zapraszamy w sobotę 28 listopada o godzinie 11.30 przed Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1. Planowany czas zakończenia ok. godz. 14:30. Dla zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest dwuosobowe zaproszenie do Teatru Muzycznego oraz voucher do restauracji.

Więcej informacji oraz regulamin zabawy na stronie www.kulinarnagdynia.pl