1217 (1017) 2015-11-27 - 2015-12-03

Zobacz to co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 27 i 28 listopada o godz. 19.00 oraz 29 listopada o godz. 17.00 na sztukę  Aleksandra Fredry „Ożenić się nie mogę” w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego.

Sobotni spektakl zagrany zostanie w dniu finału Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa w ramach obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce. O godzinie 19.00 zapraszamy widzów na ogłoszenie werdyktu, którego emisja poprzedzi spektakl.

Sława, błysk fleszy, news, moda i wielka gra. Czy chodzi o to, żeby się ożenić zdobywając serce i rękę ukochanej, czy raczej o to, by choć na jeden dzień zostać gwiazdą plotkarskich portali? Pieniądze, znajomości, szantaże i kompromitujące listy, to narzędzia do osiągnięcia tego celu. Ale, czy w sieci kłamstw, intryg i zamiany ról, gdzie paparazzi nie odstępują bohaterów na krok, wszystko dobrze się skończy? „Ożenić się nie mogę” Fredry to nie tylko napisana z humorem, brawurą i przewrotnością komedia o miłosnych perypetiach kilkorga bohaterów, ale przede wszystkim zaskakująco aktualna rzecz o tym, że głupota i próżność się nie starzeją.

Strona internetowa:

http://www.teatrgombrowicza.art.pl/