1218 (1018) 2015-12-04 - 2015-12-10

EDUinspirator 2015

Oktawia Gorzeńska, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Gdyni, zdobyła tytuł Eduinspiratora 2015 w konkursie EDUinspirator
EDUinspiracje organizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji, za wysoką jakość działań podejmowanych w obszarze edukacji.
Jak można przeczytać w publikacji FRSE: „Z zawodu nauczycielka języka polskiego, od roku pełni funkcję dyrektora jednej z gdyńskich szkół. Z zamiłowania koordynator projektów, podróżniczka, blogerka i aktywistka, która z pasją zmienia rzeczywistość. Swoją przygodę z międzynarodowymi projektami edukacyjnymi rozpoczęła dzięki otrzymaniu dotacji w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży - zrealizowała wówczas projekt mający na celu przełamanie stereotypów we wzajemnych relacjach Polaków i Litwinów. Jest pomysłodawczynią inicjatyw Szkoła liderów oraz Akademia Jedynki. Stworzyła stronę http://www.eduzmieniacz.wordpress.com, która upowszechnia zmiany w edukacji i jednocześnie inspiruje innych realizatorów projektów.
Tytuł EDUinspiratora przyznaje kapituła „EDUinspiracji EDUinspiratora" - konkursu organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, instytucję zarządzającą kilkunastoma programami edukacyjnymi (m.in. Erasmus).
W konkursie EDUinspirator FRSE nagrodza osoby, które działają aktywnie w obszarze edukacji, przyczyniając się do pozytywnych zmian w swoim środowisku lokalnym.
Więcej na: http://gim1gdynia.com/2015/11/25/tytul-eduinspiratora-2015-dla-pani-dyrektor-oktawii-gorzenskiej/
Gratulujemy.