1218 (1018) 2015-12-04 - 2015-12-10

Gdyńskie biegi najlepsze w Polsce!

PKO Grand Prix Gdyni wygrało nagrodę imienia Tomasza Hopfera za Imprezę Biegową Roku 2015 w kategorii „Cykl"! Zwycięzcę po głosowaniu internautów wyłonili eksperci rynku biegowego - znani i cenieni trenerzy, organizatorzy imprez oraz menedżerowie. Gala finałowa odbyła się w Warszawie.
PKO Grand Prix Gdyni walczyło w ogólnopolskim konkursie na Imprezę Roku w kategorii Cykl. Od 12 października do 15 listopada na najlepszą imprezę głosowali internauci. I tu bezkonkurencyjna okazała się Gdynia. O ostatecznym triumfie zdecydowały oceny ekspertów. Na tym etapie PKO Grand Prix Gdyni również okazało się najlepsze i nagroda za Imprezę Biegową Roku 2015 powędrowała z Warszawy do Gdyni. W kategorii „Cykl" udział brały największe polskie wydarzenia sportowe, takie jak Grand Prix City Trail, Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć", PKO Rzeszów Biega oraz Poland Business Run. Warto podkreślić, że w cyklu PKO Grand Prix Gdyni 2015 udział wzięło prawie 30 tys. osób. Organizatorem cyklu jest gdyńskie Centrum Sportu.
W skład cyklu wchodzą Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski, Nocny Bieg Świętojański i Bieg Niepodległości. Każdy z nich znajduje się w pierwszej ósemce najliczniejszych biegów na 10 km w Polsce, a Nocny Bieg Świętojański i Bieg Niepodległości także w pierwszej dziesiątce wszystkich imprez biegowych.