1218 (1018) 2015-12-04 - 2015-12-10

Klub Filmowy zaprasza na Polską 1

Klub Filmowy w Gdyni (ul. Polska 1) zaprasza w dniach od 4 do 9 grudnia 2015 r. na dwa filmy:
- o godz. 18.00
- „W objęciach węża", reżyseria: Ciro Guerra, występują: Jan Bijvoet, Antonio Bolivar, Nilbio Torres.
Szczegóły: przygodowy, Argentyna/Wenezuela/Kolumbia, 2015, 125 min.
Amazoński szaman Karamakate to „ostatni Mohikanin" swego ludu. Tylko on zna tajemnicę Yakruny - rośliny, która jest remedium na wszystkie choroby człowieka. To cel poszukiwań dwóch białych naukowców, którym oddzielnie szaman towarzyszy. Ich podróż przez Amazonię powoli zmienia się w pełną tajemnic wyprawę do jądra ciemności. Obie wędrówki, które dzieli od siebie 40 lat, krzyżują się wielokrotnie, wywołując poczucie bezczasowości miejsca, w którym się dzieją.
Panoramiczne kompozycje autorstwa Davida Gallego zachwycają subtelnością i monochromatyczną formą. Film powstawał 5 lat.
- godz. 20.15 - „Moja chuda siostra", reżyseria: Sanna Lenken, występują: Rebecka Joseph­son, Amy Diamond, Annika Hallin.
Szczegóły: dramat, Niemcy/Szwecja, 2015, 105 min. „Moja chuda siostra" zdążyła już podbić serca światowej widowni.
Ta opowieść o siostrzanej miłości wyjechała z nagrodą publiczności z festiwali w Göteborgu i Lecce. Na Berlinale zdobyła Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation Kplus. Katja jest utalentowaną łyżwiarką figurową, stale zajętą w szkole lub na treningach. W domu to na niej, a nie jej siostrze Stelli, skupia się prawie cała uwaga rodziców. Stella podziwia starszą siostrę i stara się ją naśladować. To ona właśnie odkrywa, że z Katją dzieje się coś złego: dziewczyna cierpi na zaburzenie odżywiania, które może kosztować ją życie. Stella chce powiedzieć rodzicom, ale Katja wymusza na niej przysięgę, że tego nie zrobi. To jednak zbyt duże brzemię dla tak młodej dziewczyny.
Film pokazuje, jak choroba Katji powoli doprowadza całą rodzinę na skraj rozpaczy.
Bilety na każdy z filmów w cenie 10 zł. Strona: www.klubfilmowy.pl