Historyczny Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu. Historyczny Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1218 (1018) 2015-12-04 - 2015-12-10

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna), proponuje:
11 grudnia godz. 19.00 - premiera: „Pomiędzy" wg „Ślubu" Witolda Gombrowicza w reżyserii Ewy Ignaczak. Ślub Witolda Gombrowicza to dramat, którego głównym obszarem poszukiwań jest problem wolności osobistej, wolności totalnej, pierwotnej, zbliżającej się do Absolutu. Główny bohater dramatu Henryk, powołany do odegrania roli w tym świecie i sztucznie wierzący w swoją tożsamość, po powrocie z wojny zdaje sobie sprawę z ciągłych, nieustannych przemian zależnych od ludzi, których napotyka. Gotowy do walki ze stereotypami ludzkimi rozpoczyna samotną bitwę o swoje JA w świecie zdegradowanym i zafałszowanym. Czy te wszystkie doświadczenia podczas całego procesu pozwolą Henrykowi odkryć w sobie autentyczność, wolność i zrozumieć własne „Ja". Czy tę walkę wygra? Zobaczymy.
Bilety: 25/35 zł
***
Teatr Gdynia Główna we współpracy z Das Letzte Kleinod poszukuje autentycznych historii migracji w trakcie i tuż po II Wojnie Światowej. Z zebranych opowieści powstanie spektakl teatralny, który nie tylko będzie pokazany w Gdyni, ale wyruszy również w tournée, które zacznie się w Kaliningradzie, a zakończy w Bremerhaven. Dzielić się historiami można pod numerem, 600 306 632 lub 58 351 15 12 albo e- mailowo: teatr@teatrgdyniaglowna.pl
Repertuar oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: www.teatrgdyniaglowna.pl