1219 (1019) 2015-12-11 - 2015-12-17

Kto w listopadzie zapuścił wąsy? - Movember 2015

Mężczyźni z wąsami, „wąsate" autobusy jeżdżące po mieście i wielkie trójwymiarowe wąsy stojące przed gdyńskim Infoboxem to tylko niektóre symbole, które przez cały listopad przypominały o trwającej akcji „Movember". Wąsaty listopad za nami. Czas na podsumowanie.

Gdynia już po raz trzeci wzięła udział w światowej akcji „Movember", której głównym celem jest uświadamianie o konieczności dbania o męskie zdrowie i zwrócenie uwagi na problem zachorowań na raka prostaty, raka jąder i innych rodzajów raka dotykających mężczyzn. Od początku historii gdyńskich Movemberów, z coraz większymi efektami, akcję organizuje fundacja Gdyński Most Nadziei w ramach całorocznej kampanii "Odważni Wygrywają".

W trzeciej edycji Movembera udało nam się osiągnąć zdecydowanie większy zasięg akcji. Mieliśmy więcej partnerów, więcej naszych materiałów pojawiało się w całym mieście, również więcej „wąsatych" autobusów i skm-ek wyjechało na miasto. Warto podkreślić, że w tym roku po raz pierwszy przeprowadziliśmy bezpłatne konsultacje urologiczne dla mężczyzn realizowane w dwóch placówkach medycznych na terenie Gdyni: w Lekarskiej Spółdzielni Pracy w Gdyni oraz Centrum USG i Lekarze Specjaliści Diagnoson.
- tłumaczy Katarzyna Kusz z Fundacji Gdyński Most Nadziei.

Kampania miała również wyjątkowych Ambasadorów wśród, których znaleźli się m.in. Wojciech Szczurek - prezydent Gdyni, Michał Guć - wiceprezydent Miasta Gdyni, Marek Stępa - wiceprezydent Miasta Gdyni, dr Lech Stachurski, Mirek Trymbulak - projektant mody, Drużyna Rugby Club Arka Gdynia, Piotr Skrzycki - architekt, urbanista, Łukasz Skrzycki - Mistrz Polski w Żeglarstwie Klasa 505, Marek Ciszewski - dyrektor Centrum Handlowego Riviera, Piotr Witkowski - aktor Teatru Wybrzeże, którzy przez cały czas trwania akcji propagowali ją poprzez zapuszczanie wąsów.

Do projektu włączyli się również partnerzy:

- 16 restauracji i kawiarni
- 1 marka odzieżowa (Kalefixy)
- 1 salon fryzjerski (Glam Rock)
- 1 salon urody (Mana Day Spa)
- 2 ośrodki medyczne (Lekarska Spółdzielnia Pracy w Gdyni, Centrum USG i Lekarze Specjaliści DIAGNOSON)
- 1 centrum handlowe
- 4 trójmiejskie uczelnie wyższe

O akcji przypominały porozmieszczane w mieście wąsy:
- 1 wąsata wielkoformatowa instalacja 3D
- 10 wąsatych kolejek SKM
- 60 wąsatych autobusów i trolejbusów
- 40 flag na ul. Świętojańskiej
- 185 wąsów w kwietnikach