1219 (1019) 2015-12-11 - 2015-12-17

Młodzi obywatele Europy - Erasmus + w ZS nr 7

Zespół Szkół nr 7 w Gdyni przy ul. Stawnej od 1.09.2014 r. bierze udział w realizacji edukacyjnego programu UE „Erasmus +”. Tytuł projektu to „Młodzi obywatele Europy - nasza przyszłość. Droga poznania, wzrastania i rozumienia”.
IV spotkanie projektowe pt. „Zacieśniajmy więzy” odbyło się Chorwacji w mieście Vinkovci w październiku. Przybyły na nie delegacje uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich z Bułgarii, Włoch, Chorwacji, Turcji, Rumunii, Finlandii i Polski. ZS nr 7 reprezentowały dwie uczennice gimnazjum: Karolina Martyka i Karolina Wilk, które przygotowały inscenizację kukiełkową pt. „Legenda o Smoku Wawelskim” w języku chorwackim dla najmłodszych uczniów goszczącej szkoły. Uczennicom towarzyszyły nauczycielki - Agnieszka Borek - nauczycielka biologii, która prowadziła lekcję dla gości i Elżbieta Malec - koordynatorka programu.
Kolejne,V, spotkanie projektowe pt. „Wartości europejskie” miało miejsce w Rumunii, w mieście Krajowa w szkole artystycznej - Liceul de Arte „Marin Sorescu” w listopadzie 2015 r. Goście z 6 szkół partnerskich uczestniczyli w różnych lekcjach, zajęciach artystycznych - projektowania, malowania, uczyli się j. rumuńskiego. Odbyła się prezentacja osiągnięć uczniów szkoły artystycznej i koncert muzyczny.
Najważniejszą częścią spotkania była debata na temat wartości europejskich, do której uczniowie przygotowali się poprzez wcześniejsze pisanie esejów pt. „Wysokie mury czy otwarte drzwi”.
Odbyło się także spotkanie z przedstawicielem Parlamentu Europejskiego na temat szans młodych ludzi na europejskim rynku pracy.
W wyjeździe brały udział uczennice ZS nr 7 w Gdyni: Zuzanna Goś, Paulina Oczoś i Sandra Skrzyńska oraz nauczycielki: Anna Jabłońska, Alicja Urbaniak i Elżbieta Malec.