1219 (1019) 2015-12-11 - 2015-12-17

Pływackie podium Delfina

Najmłodsi zawodnicy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Lęborku. Na starcie stanęło ponad 540 młodych adeptów pływania z 15 klubów Polski.
Tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Adam Zdybel, który bardzo dobrze spisał się na dystansach 50 m stylem dowolnym i motylkowym, zajmując odpowiednio 1 i 2 miejsce. Dwa złote medale dla naszego klubu zdobyła Maja Gleinke, która była najlepsza wśród rówieśniczek na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym. Złoto na 50 motylkowym i srebro na 100 dowolnym wywalczył Jan Gromowski. Również 2 medale srebrny i brązowy zdobyła Marita Gula, za dystanse 50 motylkowym i grzbietowym. Srebrny medal na 50 grzbietowym wywalczył Błażej Dworakowski. Na pierwszym stopniu podium za 50 m klasycznym stanął Tymoteusz Kobus. W zawodach pierwszy raz wzięli udział nasi pływacy z roczników 2006-2008. Podopieczni trener Agaty Maćkowiak dzielnie walczyli z rówieśnikami zajmując czołowe lokaty.
Serdecznie gratulujemy.
Więcej na facebooku Delfin Gdynia.
Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży jest współfinansowane przez miasto Gdynia. Zawodnicy trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3.