1219 (1019) 2015-12-11 - 2015-12-17

Szkolenie antyterrorystyczne dla firm i instytucji

Jak zadbać o bezpieczeństwo w dobie zagrożeń terrorystycznych – to temat bezpłatnego spotkania edukacyjnego, które odbędzie się 17 grudnia 2015 r. w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni (ul. Kielecka 7). Współorganizatorem szkolenia jest Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.
Szkolenie zostało przygotowane z myślą o kadrze kierowniczej i administracyjnej, osobach zarządzających obiektami wielkopowierzchniowymi, szefach firm, instytucji kulturalnych, szkół, centrów handlowo-usługowych, hoteli, obiektów sportowo-rekreacyjnych. Organizatorami szkolenia są: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni i Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak zachować się w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego, jak postępować w trakcie wydarzenia i tuż po nim oraz co zrobić, aby zminimalizować straty.  Spotkanie poprowadzą funkcjonariusze służb specjalizujących się w zagadnieniach antyterrorystycznych.
Tematyka szkolenia obejmuje:
- zagrożenie w sytuacjach zakładniczych,
- zagrożenie ze strony aktywnego strzelca,
- zagrożenie w sytuacjach incydentów bombowych.
Zgłoszenia: należy przesłać do 15 grudnia, e-mail: bienkowska@wsaib.pl                                  
W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, stanowisko, e-mail,  telefon kontaktowy i nazwę firmy/instytucji. Informacji udziela: Elżbieta Bieńkowska, e-mail: e.bienkowska@wsaib.pl, tel. 58 660 74 18.