1219 (1019) 2015-12-11 - 2015-12-17

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna. Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 20 zł, koty powyżej ½ roku - 50 zł.

Uwaga! Kiedy znajdziesz bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłoś to Straży Miejskiej - dzwoń pod bezpłatny numer 986. Kiedy znajdziesz błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwoń pod numer 58 668 84 80 i podaj numer na zawieszce - pracownicy Urzędu Miasta skontaktują Cię z właścicielem psa.


Z Ciapkowa do ludzi - szczeniak

Z Ciapkowa do ludzi - szczeniak
Z Ciapkowa do ludzi - szczeniak

Z Ciapkowa do ludzi - szczeniak


Cztery szczeniaki - przemarznięte i głodne, porzucone w kartonie. Irma, Irek, Darek i Marek to 6-tygodniowe malutkie szczeniaczki. Trafiły do schroniska przerażone, głodne i przemarznięte. Dawno też nie widzieliśmy tak zapchlonych i zarobaczonych psiaków. Ze względu na ich wiek i stan, trafiły do domu tymczasowego. Psiaki zostały odrobaczone. Czeka ich jeszcze pierwsze szczepienie na choroby wirusowe.
Psiaki czekają na adopcję w domu tymczasowym, ale zanim zaadoptujesz, odetchnij, usiądź sam ze sobą i przemyśl swoją decyzję, czy zamierzasz się opiekować zwierzęciem przez najbliższe kilka, kilkanaście lat. Zwierzę jest absolutnie od ciebie uzależnione. Opuszczone nie poradzi sobie w obcym świecie. Nie zrozumie dlaczego wyrzucasz je z samochodu, przywiązujesz do płotu lub drzewa w lesie i nie wracasz. Dlaczego nagle zniknąłeś. Będzie cię szukać, za tobą tęsknić. Jesteś mu potrzebny, żeby przetrwać w świecie, którego zasad nie pojmuje. Zastanów się dobrze, czy będzie cię stać na codzienne karmienie, opiekę weterynaryjną i pielęgnację?
Pamiętaj, pies żyje około 15 lat. Jeśli jesteś w stanie wychować takiego malucha i masz pewność, że mimo przeciwności losu, będziesz w stanie zapewnić mu godziwe życie, to ten psiak czeka właśnie na Ciebie! Kontakt w sprawie adopcji tel. 501 328 315.