1220 (1020) 2015-12-18 - 2016-01-07

Gdynianki z „Wyśpiewaj Marzenia” na podium

W dniach 11-13 grudnia 2015 w Izbicy Kujawskiej odbył się 31. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”. Eliminacje wstępne do tego festiwalu odbyły się w listopadzie, kiedy to organizatorzy odsłuchali setki nagrań piosenek dzieci z całej Polski i na ich podstawie zakwalifikowali najlepszych do udziału w Gali Finałowej.  Z Gdyni taką nominację otrzymały trzy dziewczynki śpiewające w projekcie „Wyśpiewaj Marzenia” prowadzonym przez Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Kuźnia Talentów”: Maja Kurszewska, Magdalena Pilanowska i Wiktoria Wieczorek.

Gdynianki z „Wyśpiewaj Marzenia” na podium Fot. Materiały prasowe

Urok tego festiwalu polega na tym, że w ciągu trzech dni dzieci mają próby, śpiewają część konkursową, kolejno występują na Gali Finałowej wraz z profesjonalnym zespołem na żywo. W tym roku sekcją muzyczną kierował Artur Grudziński.
Część konkursowa była na najwyższym poziomie. Przesłuchania rozpoczęła Maja z Suwałk wielkim trzęsieniem ziemi, a potem napięcie tylko rosło. Do ostatniego momentu nie było wiadomo, komu zostaną przyznane główne nagrody. Ostatecznie na podium stanęła Magdalena Pilanowska zajmując II miejsce z piosenką „Jak będę duża”, a po niej Maja Kurszewska otrzymała nagrodę główną za wyśpiewanie utworu „Księżyc wędrowiec”.
To już kolejny sukces dziewczynek z projektu „Wyśpiewaj Marzenia”. Przypominamy, że w czerwcu Magdalena Pilanowska otrzymała Aplauz Uśmiechu na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, a w listopadzie zespół wygrał II miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki o Patriotyczną Nutę w Malborku. Dziewczynkom, ich rodzinom oraz instruktorce Kasi Laszkowskiej bardzo gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy w nadchodzącym 2016 roku.

ikona