1220 (1020) 2015-12-18 - 2016-01-07

Klub Filmowy zaprasza na Polską 1

Klub Filmowy w Gdyni (ul. Polska 1) zaprasza w dniach od 18 do 23 grudnia 2015 r. na dwa filmy:
- o godz. 18.00 - „Czerwony pająk” - reżyseria: Marcin Koszałka, występują: Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Julia Kijowska, thriller, Polska, 2015, 90 min.
Historia PRL-owskiego seryjnego mordercy, polującego na ofiary w latach 60. XX wieku w reżyserii Marcina Koszałki („Takiego pięknego syna urodziłam”, „Deklaracja nieśmiertelności”). Scenariusz zainspirowały dwie postaci z miejskich legend - Lucjan Staniak („Czerwony Pająk”) to nigdy nieistniejący seryjny morderca, który trafił do światowej literatury kryminalistycznej jako postać autentyczna. Karol Kot („Wampir z Krakowa”), jeden z najmłodszych znanych na świecie seryjnych morderców, pod koniec lat 60. stał się prawdziwą gwiazdą mediów.
- o godz. 20.00 - „Makbet” - reżyseria: Justin Kurzel, występują: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Sean Harris, dramat, Francja/Wielka Brytania, 113 min.
Wiedźmy przepowiadają wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi (Michael Fassbender - „Głód”, „Bękarty wojny”, „Wstyd”) świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet (Marion Cotillard - „Incepcja”, „O północy w Paryżu”). Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale droga mężczyzny na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem. Ponadczasowa opowieść o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie. „Makbet” był nominowany do Złotej Palmy na MFF w Cannes.
Bilety na każdy z filmów w cenie 10 zł.
Strona: www.klubfilmowy.pl

ikona