1220 (1020) 2015-12-18 - 2016-01-07

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna), proponuje:
21 grudnia o godz. 18.00 kolejne spotkanie w ramach cyklu AGORA KULTURA: Dzieci śmieci. Czy sztuka dla dzieci jest gorsza? Zabawiać czy rozwijać? Jak kształtować i pobudzać dziecięcego odbiorcę, by dojrzewał w kulturze? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób mądrze wprowadzić dzieci w obieg kultury. Jak sprawić by oferta dla już najmłodszych dzieci była zarówno atrakcyjna jak i wartościowa oraz czy w ogóle istnieje sprawdzony przepis na tego typu program.
Gośćmi czwartego spotkania będą:   Paweł Sitkiewicz – filmoznawca, profesor UG, naukowo zajmujący się historią filmu animowanego oraz kinem XX-lecia międzywojennego w Polsce i na świecie oraz współautor książek dla dzieci. Luba Zarembińska – aktorka, reżyserka, założycielka Teatru Stacja Szamocin oraz Sylwia Kornaczewicz - specjalista w Centrum Nauki EXPERYMENT. Spotkanie poprowadzi Przemysław Rydzewski.
Agora Kultura to przestrzeń dialogu pomiędzy publicznością a jej twórcami                            i organizatorami gdyńskiej kultury. Podczas comiesięcznych poniedziałkowych spotkań w Teatrze Gdynia Główna, możemy dyskutować, wyrażać swoje opinie, komentować, zadawać pytania. Rozmawiać o jakości,                        o odbiorcy, o procesie twórczym, o kreowaniu repertuaru i partycypacji odbiorców w tym procesie. Pretekstem do wymiany poglądów będą najnowsze propozycje gdyńskich artystów. Jakie jest zadanie kultury? Kim jest jej odbiorca? Czy oczekiwania widza i twórcy mają szansę się spotkać? Czy kultura jest dla nas? Wstęp bezpłatny.
Teatr Gdynia Główna poszukuje historii
Teatr Gdynia Główna we współpracy z Das Letzte Kleinod poszukuje autentycznych historii migracji w trakcie i tuż po II Wojnie Światowej. Z zebranych opowieści powstanie spektakl teatralny, który nie tylko będzie pokazany w Gdyni, ale wyruszy również w tournée, które zacznie się w Kaliningradzie, a zakończy w Bremerhaven. Serdecznie zaprasza do dzielenia się historiami, zainteresowani proszeni są  o kontakt pod numerami 600 306 632 i 58 351 15 12 lub pod adresem mailowym: teatr@teatrgdyniaglowna.pl
Repertuar oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: www.teatrgdyniaglowna.pl
Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.teatrgdyniaglowna.pl
www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna
Sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl

ikona