1220 (1020) 2015-12-18 - 2016-01-07

Wernisaż prac małych studentów

19 grudnia 2015 r. o godzinie 12.00  w Centrum Designu Gdynia odbędzie się wernisaż prac małych studentów Wydziału Artystycznego oraz warsztaty tworzenia niezwykłych ozdób świątecznych.
Wystawa „Każde dziecko jest artystą” prezentuje prace inspirowane uznanymi dziełami sztuki polskiego i światowego malarstwa. Dzieci stworzyły własne wersje obrazów: Cezanne'a, Chagalla, Salvadora Dali, Stuarta Davisa, Van Gogha, Kandinsky'ego, Makowskiego, Muncha, Picassa, Pollocka, Veermera czy Leonarda da Vinci. Prace małych studentów wyeksponowane w nietuzinkowy, interaktywny sposób ukazują niezwykły potencjał tkwiący w dziecięcej twórczości. Aż trudno uwierzyć, że Ci wspaniali artyści mają zaledwie od 6 do 8 lat!
Wydział Artystyczny powstał w 2015 roku, choć w marzeniach istniał już dużo wcześniej. To jeden z pierwszych artystycznych uniwersytetów dziecięcych w Polsce. Jest to miejsce, w którym dzieci spotykają się z uznanymi naukowcami i artystami. Zadają pytania, tworzą, współpracują w grupie, bawią się i rozwijają swoje niezwykłe talenty.
Wstęp wolny.
Zapisy na warsztaty: wydzialartystyczny@gmail.com Więcej o Wydziale Artystycznym: www.artystyczny.edu.pl

ikona