Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1223 (1023) 2016-01-22 - 2016-01-28

90 lat i nadal młoda

2016 rok dla Gdyni i jej mieszkańców będzie szczególny. Przed nami obchody, okrągłych, 90. urodzin miasta. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych i muzycznych. W programie przewidziano również dwie wyjątkowe niespodzianki. Jedno jest pewne - zapowiada się huczny i niezapomniany jubileusz.

Świętowanie rozpocznie się w pierwszy weekend lutego (6-7) imprezą dla seniorów i gdyńskich rodzin, która odbędzie się w Gdynia Arenie. 10 lutego w Teatrze Muzycznym będzie mieć miejsce uroczysta sesja rady miasta. W planach jest m.in. przyznanie Ernestowi Bryllowi Honorowego Obywatela Gdyni, o czym jeszcze w styczniu zadecydują radni miasta. Ciekawą inicjatywą jest również konkurs wiedzy o Gdyni przygotowany z myślą o osobach dorosłych. Wielu gdynian posiada dużą wiedzę o mieście ale nie mają się nią jak podzielić, stąd pomysł na zorganizowanie konkursu, który zakończy gala finałowa w formule zbliżonej do teleturnieju telewizyjnego. – tłumaczy Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, Przewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Ponadto, w programie przewidziano również tradycyjne imprezy sportowe takie jak Bieg i Marsz Urodzinowy, zaplanowane na 13 lutego oraz rozmaite wydarzenia muzyczne i kulturalne, w tym dwie tajemnicze niespodzianki. Zależało nam na tym, żeby 90-lecie nie polegało tylko na organizowaniu przez miasto obchodów i  ich biernym odbierze przez mieszkańców. Chcemy aby gdynianie mogli aktywnie wziąć udział w święcie,  współuczestniczyć w nim i je współtworzyć – dodaje Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski.

Szczegółowe kalendarium sukcesywnie będzie uzupełniane i udostępniane na specjalnie utworzonej stronie internetowej www.gdynia.pl/90lat

 

Uwaga! Odbiór zaproszeń


Z okazji 90-tej rocznicy nadania praw miejskich Gdyni Prezydent Wojciech Szczurek serdecznie zaprasza na Urodziny Gdyni, które odbędą się w dniu 6 lutego 2016 r. (sobota) o godz. 13 w hali Gdynia Arena.

W programie widowisko muzyczne Piosenka jest dobra na wszystko w wykonaniu zespołu Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (koncert premierowy z okazji XX – lecia Sceny Letniej w Orłowie odbył się w lipcu 2015 r.) oraz strefa zdrowia i urody.

Kiedy: 6 lutego (sobota) 2016 r.

Godz.: 13.00

Gdzie: Gdynia Arena ul. Kazimierz Górskiego

Wstęp: zaproszenia

(do odbioru od 25.01.2016 r. w Centrum Aktywności Seniora ul. 3 Maja 27).