Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1223 (1023) 2016-01-22 - 2016-01-28

Gdyńska „Trójka” w pierwszej 10.

Gdyńskie III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół według Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2016.  Szkoła zajęła wysokie szóste miejsce w Polsce zaś pierwsze w woj. Pomorskim.

Ogłoszenie wyników odbyło się w Audytorium Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego podczas uroczystego Finału  XVIII Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Rezultaty, w przypadku Gdyni, nie są zaskoczeniem. Co roku III L.O. uzyskuje bardzo dobre efekty w rankingu krajowym oraz zaszczytne pierwsze miejsce na obszarze województwa. Tym razem szkoła zajęła 6 miejsce w Polsce,  w podrankingu olimpijskim miejsce 7 zaś w podrankingu maturalnym 16. Dobrym wynikiem może pochwalić się również VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni, które zajęło 33 miejsce w Pomorskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2016, awansując z 81 miejsca zajętego w 2015 roku. W województwie wysoko ocenione zostały także szkoły: II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza (180 miejsce) oraz I Akademickie L.O. im. Zasłużonych Ludzi Morza (194 miejsce).

Przypomnijmy, że pomysłodawcą polskich rankingów edukacyjnych jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Przeprowadziła ona już 18 rankingów szkół ponadgimnazjalnych i 64 rankingi polskich szkół i uczelni. Ich wyniki cieszą się dużym zainteresowaniem  dyrektorów i nauczycieli a zwłaszcza gimnazjalistów i ich rodziców, którzy mają przed sobą wybór szkoły ponadgimnazjalnej. W rankingu uwzględniane są wyniki osiągnięte przez absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na  maturze krajowej w 2015 roku  oraz osiągnięcia uczniów w olimpiadach naukowych w roku szkolnym 2014/2015. Zestawienia opracowywane są przez redakcję tygodnika edukacyjnego „Perspektywy” we współpracy z komitetami głównymi olimpiad przedmiotowych, uczelniami wyższymi oraz okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi (OKE), odpowiedzialnymi za organizację egzaminu maturalnego w poszczególnych województwach. 

Więcej informacji: www.perspektywy.pl

 

ikona