1223 (1023) 2016-01-22 - 2016-01-28

Klub Seniora „Północ” już działa

22 stycznia 2016 roku rozpoczął działalność nowy Miejski Klub Seniora „PÓŁNOC”. Dzięki owocnej współpracy Miasta, w tym Rad Dzielnic: Obłuże, Pogórze, Oksywie i Babie Doły oraz Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej powstało w Gdyni kolejne miejsce przyjazne Seniorom. Klub zaprasza w środy i piątki od 10.00 do 15.00, przy ul. Podgórskiej 14 (siedziba spółdzielni). Program działalności Klubu dostępny jest na miejscu.

Jest to już piąty klub prowadzony przez Centrum Aktywności Seniora, jednostkę powołaną przez Miasto do koordynacji wszelkich działań na rzecz osób starszych. Pozostałe cztery kluby mieszczą się w Chyloni, Śródmieściu, Orłowie i na Witominie. Każde z tych miejsc ma swoją historię powstania, indywidualną formę architektoniczną i wystrój. Łączy je przyjazna atmosfera, miłe otoczenie oraz podobny charakter działania. Wszystko po to, by w sposób interesujący i efektywny wypełnić czas ich uczestnikom, którym proponuje się zajęcia artystyczne, ruchowe, spotkania kulturalne i rozrywkowe. Do swojej dyspozycji mają również kawiarenki internetowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Kluby są to także miejsca spotkań towarzyskich. Przy kawie i herbatce nawiązują się między Seniorami nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Nic dziwnego, że kluby oblegane są przez coraz większą grupę osób. 

Aktualnie ponad 10 tys. Seniorów korzysta z aktywnych form spędzania wolnego czasu. W Gdyni mieszka około 50 tys. osób powyżej 60 roku życia, zatem projekt stworzenia sieci miejskich klubów jest naturalną odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców. Ważnym elementem tego przedsięwzięcia jest dostępność obiektów w różnych częściach miasta. W ten sposób o wyborze form aktywności decyduje również miejsce zamieszkania, a wszelkie udogodnienia zachęcają nawet osoby niepełnosprawne do wyjścia z domu i korzystania z uroków oraz ofert miasta.

Należy wspomnieć, że w każdej dzielnicy doskonale funkcjonuje 20 klubów seniora prowadzonych przez organizacje pozarządowe a wspieranych przez Miasto. Zatem jesień życia może być piękna, jeśli tylko o to właściwie zadbamy.