1223 (1023) 2016-01-22 - 2016-01-28

Zagraj w planszówki w gdyńskich Bibliotekach

O tym, że planszówki przeżywają okres renesansu, nie trzeba nikogo przekonywać. Wychodząc naprzeciw współczesnym trendom społeczno-kulturowym, biblioteki umożliwiają bezpłatny dostęp do najbardziej popularnych gier.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni posiada w swojej ofercie prawie 300 różnych tytułów, takich jak: Carcassonne, Kolejka, PRL, Osadnicy Catanu, Splendor czy Dobble. Kolekcja jest na bieżąco uzupełniana o najnowsze tytuły, często sugerowane przez czytelników.

Rocznie na rynku gier pojawia się około kilkuset nowych pozycji. Propozycja wydawnicza stanowi ciekawą alternatywę dla telewizji czy gier komputerowych.

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Granie jest formą relaksu, jak również okazją do społecznych interakcji i budowania więzi międzyludzkich. Dla dzieci gry są istotnym narzędziem poznawczym oraz sposobem edukacji. Uczą otwartości i kreatywnego myślenia. Przygotowują do życia, kształcąc umiejętność radzenia sobie z porażką.

Nie tylko dla dorosłych

Oferta gier dla maluchów jest równie szeroka jak dla dorosłych. Biblioteka daje rodzicom duży wybór publikacji bez konieczności ponoszenia nakładów finansowych.

- Jako mama dwóch dziewczynek w wieku 2 i 4 lata bardzo często korzystam z biblioteki. Pozwala mi to zapewnić różnorodność moim dzieciom. One tak szybko rosną. Wypożyczając, jesteśmy zawsze na bieżąco – mówi pani Kasia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni daje możliwość bezpłatnego wypożyczenia gier do domu na okres 7 dni, z możliwością przedłużenia. Oprócz tego w poszczególnych filiach odbywają się turnieje i rozgrywki w oparciu o planszówki:

- poniedziałki – piątki, godz. 14.00, Biblioteka Chylonia

- wtorki, godz. 12.00-18.00, Biblioteka Wzgórze – Planszomania

- wtorki, godz. 15.00 – Rusz głową nad grą planszową

- piątki, godz. 15.00 – ‘Gram ja, graj Ty!’ – rozgrywki dla dzieci

- piątki, godz. 16.00, Biblioteka Obłuże – Planszomania

- piątki, 22 stycznia i 29 stycznia, godz. 16.00,Mediateka Pogórze – Planszówkomania

- soboty, godz. 11.00, Biblioteka ‘Pod Żabką’ – RPG w bibliotece

- soboty, godz. 13.00, Biblioteka Mały Kack – Szachy dla każdego.

 

 

ikona