1224 (1024) 2016-01-29 - 2016-02-04

Historie z (Trój)Miasta

2 lutego w Klubie Marynarki Wojennej odbędzie się pierwsze spotkanie nowego cyklu „Historie z (Trój)Miasta”. Poprowadzi je Michał (Goran) Miegoń, który opowie o „Historii Gdyńskich Potoków                     i przemianach hydrograficznych na terenie miasta”. Początek o godz. 18.00 w sali 213 Klubu MW, ul. Zawiszy Czarnego 1. Będzie fascynująco i nowatorsko.
Wstęp wolny.
Podczas pierwszego spotkania będzie można posłuchać fascynujących historii, będzie nie tylko o rzeczkach i potokach, których na terenie naszego miasta, o czym mało kto wie, jest aż 19, a wiele z nich płynie pod ziemią, pod naszymi nogami. Usłyszymy też o historii tajemniczego młynarza z ulicy Chylońskiej, zaginionego Młynu na Obłużu, prasłowiańskich śladach w korycie rzeki Kaczej czy resztkach starej łodzi wykopanej z koryta Chylonki. O tym wszystkim opowie Michał ‚Goran’ Miegoń – muzyk, producent, miłośnik Gdyni, najmłodszy członek Koła Starych Gdynian. Autor bloga Inne szlaki, na którym pokazuje inne spojrzenie na spacery po Gdyni, nieznane historie prosto z zakamarków miasta.
Historie z (Trój)Miasta to nowy cykl prelekcji historycznych, przede wszystkim o Gdyni. Spotkania dedykowane są dla wszystkich miłośników dziejów najbliższej okolicy, miasta i regionu. Będziemy spotykać się cyklicznie, z różnymi prelegentami,  w każdy pierwszy wtorek miesiąca.