1224 (1024) 2016-01-29 - 2016-02-04

Marcowy półmaraton dla wolontariuszy - trwają zapisy

Są zazwyczaj cichymi bohaterami każdego większego wydarzenia. Wolontariusze, bywają niezastąpieni przy czuwaniu nad poprawnym przebiegiem imprezy. Nie inaczej będzie i tym razem. Właśnie rozpoczęły się poszukiwania wolontariuszy do PZU Gdynia Półmaraton, który odbędzie się w naszym mieście w marcu tego roku.
Trudno wyobrazić sobie dziś dużą imprezę sportową bez wolontariuszy. To oni wykonują ogromną liczbę zadań i budują atmosferę wielkiego sportowego święta – mówi Anna Okrój prezes Fundacji Miasta Sportu i koordynator wolontariatu PZU Gdynia Półmaraton.
Żeby zostać wolontariuszem, wystarczy zajrzeć na stronę www.pzugdyniapolmaraton.pl, gdzie jest dostępny formularz rejestracyjny.
Organizatorzy przygotowali dla wolontariuszy zadania w różnych obszarach, m.in. w biurze zawodów, w strefie mety, przy zabezpieczeniu trasy i w centrum prasowym. Wolontariusze nawiązują nowe przyjaźnie i znajomości, odkrywają nowe talenty, zdobywają doświadczenie i w znakomitej atmosferze twórczo spędzają wolny czas – dodaje Anna Okrój.  
Uczestnicy PZU Gdynia Półmaratonu mogą się włączyć do pomocy wolontariuszom, dokonując darowizny przy rejestracji na bieg lub bezpośrednio na konto fundacji Miasta Sportu. Z zebranych środków Fundacja zorganizuje szkolenia dla wolontariuszy z udzielania pierwszej pomocy oraz w zakresie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Uczestnicy zdobędą uprawnienia do pracy jako służba informacyjna na imprezach sportowych.
PZU Półmaraton Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 18-20 marca 2016.
Więcej informacji i zapisy na stronie:
www.pzugdyniapolmaraton.pl/