1224 (1024) 2016-01-29 - 2016-02-04

O „Sztuce kryminału” – premiera 25. „Blizy”

O „Sztuce kryminału” – premiera 25. „Blizy”We wtorek, 2 lutego 2016 r. o godz. 19.00 w siedzibie Gdyńskiego Centrum Filmowego, pl. Grunwaldzki 2 rozpocznie się spotkanie inaugurujące 25. wydanie kwartalnika „Bliza”. Zygmunt Miłoszewski i Paweł Hulle będa rozmawiać o „Sztuce kryminału”.

Od kilku lat obserwować możemy wciąż nabierające rozpędu zainteresowanie tak zwanym kryminałem, zarówno w filmie, jak i w literaturze. Refleksja ta zainspirowała również redaktorów Blizy, którzy najnowszy numer kwartalnika 1 (25) 2016 zatytułowali właśnie „Sztuka kryminału”. Na spotkaniu inauguracyjnym gościem Pawła Huellego będzie pisarz Zygmunt Miłoszewski. Po spotkaniu odbędzie się pokaz specjalny filmu „Ziarno prawdy” według prozy autora. O godzinie 20.30 zaplanowano specjalny pokaz filmu „Ziarno prawdy” w reżyserii Borysa Lankosza na podstawie prozy Zygmunta Miłoszewskiego. Z premierowym numerem Blizy bilet do kupienia na miejscu w cenie 10 zł! (Bilet w cenie normalnej – 16 zł).

„Bliza” to pierwszy w historii ogólnopolski magazyn artystyczny wydawany w Gdyni. Pismo ukazuje się od listopada 2009 r. „Bliza” stara się łączyć wysoki, ogólnopolski poziom kulturalny z ukazywaniem ważnych lokalnych zdarzeń i osobowości. Jako magazyn artystyczny prezentuje zjawiska z różnych dziedzin sztuk: plastycznych, muzycznych, teatralnych, filmowych, literatury, architektury. Interesuje się także obyczajowością i semiotyką rzeczywistości.

Wstęp na spotkanie wolny.