Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1224 (1024) 2016-01-29 - 2016-02-04

Wykład z dowodem w Experymencie

Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza na kolejną prelekcję z cyklu Wykładów z dowodem. W niedzielę, 31 stycznia 2016 r. o godzinie 17.00 doktor Katarzyna Jankowska z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej opowie o roku spędzonym w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

Jak naukowcy spędzają czas na Spitsbergenie? Czy warto wyjechać na wyprawę do Arktyki? Jak zagospodarować sobie czas z dala od cywilizacji? Jak poradzić sobie z ciągłym dniem lub nocą polarną?

Podczas wykładu uczestnicy będą mogli  przenieść się w rejony polarne, zapoznać się z florą i fauną koła podbiegunowego, dowiedzieć się jak naukowcy funkcjonują podczas dnia polarnego, a jak podczas nocy polarnej... bowiem rok w Arktyce, to tylko 137 dni.