1224 (1024) 2016-01-29 - 2016-02-04

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wystawę:
- we współpracy z Fundacją Centrum Architektury zapraszają na wystawę wyjątkowych współczesnych polskich domów jednorodzinnych. Wystawa jest wizytówką polskiej architektury w kraju i za granicą. Prezentowane na niej są syntetyczne makiety pokazujące bryłę i ideę domu oraz specjalnie wykonane na wystawę fotograficzne „portrety domów” Juliusza Sokołowskiego, jednego z najlepszych polskich fotografów architektury.
Ekspozycja  czynna do 28 lutego 2016 r.
Wystawy można oglądać codziennie, poza poniedziałkiem, we wtorki i środy w godz. 10.00 - 18.00, czwartki w godz. 12.00 - 20.00, piątki 10.00 - 18.00 oraz soboty i niedziele w godz. 10.00 - 17.00.
Wstęp: bilety w cenie: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł, dzieci do lat  7 wstęp bezpłatny, piątki wstęp wolny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl
***
Domek Żeromskiego zaprasza do zwiedzania w weekendy (sobotę i niedzielę) w godz. 11.00-15.00. Wśród atrakcji m. in. ekspozycja muzealna poświęcona Stefanowi Żeromskiemu i prezentacja filmu pt. „Narodziny Miasta” o gdyńskim modernizmie i historii Gdyni, udostępnionego przez Muzeum Miasta Gdyni.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza do zwiedzania wystawy „Nasza Gdynia” do siedziby Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, w godz. 11.00 - 14.00 do 31 stycznia 2016 r.
Prace wystawiają: Zofia Bartoszewicz, Aleksadra Kowalska,Michał Owczarz, Elżbieta Semenowicz, Danuta Hencel, Krystyna Bielecka, Zofia Orczyńska, Jadwiga Filipczyk, Katarzyna Żal-Markowska, Anna Lichnerowicz, Jolanta Krause, Halina Wasielkie Cieślak, Marek Kogut, Bogusława Szpiler, Jadwiga Lewańczyk, Jalanta Szymerska, Edmund Mroch, Romana Michalska.
***
Miejska Informacja (ul. 10 Lutego 24) zaprasza na wystawę zdjęć pt. „Gdyński port kiedyś i dziś”. Prezentuje ona zmiany zachodzące w gdyńskim porcie na przestrzeni dziejów. Zdjęcia, autorstwa Tadeusza Urbaniaka, zaczerpnięte zostały ze zbiorów Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. (www.port.gdynia.pl). Wystawę można oglądać do końca stycznia 2016, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00, w sobotę w godz. 9.00 – 15.00. Wstęp wolny.
***
Gdyńskie Centrum  Organizacji Pozarządowych w Gdyni  (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac pani Agnieszki Budenko.
Pani Agnieszka jest Absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunek malarstwo. Od lat interesuje się wizją świata postindustrialnego oraz światem fizyczności i psychiki człowieka, które to z uwielbieniem przeplata w swoich pracach. Pracuje w technice olejnej, mieszanej oraz areografii. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Prace autorki można również obejrzeć na jej stronie internetowej: agnieszka-budenko.blogspot.com Wystawę można oglądać codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 18 lutego 2016 r.
***
Miejski Klub Seniora Orłowo i mgr Jolanta Chromiec zapraszają na wystawę akwarelowej grupy plastycznej, Jolanty Chromiec „Spotkanie z ikoną”, która odbędzie się od 22.01 do 22.02.2016 roku w Miejskim Klubie Seniora Orłowo, ul. Orłowska 66, codziennie w godz. 9.00 -16.00 (oprócz środy).
***
W Bibliotece Obłuże oglądać można wystawę „Gdynia serdeczna wspólnota obywateli” poświęconej dorobkowi gdyńskiej samorządności od 1990 roku do dziś.
W jej skład wchodzi dwadzieścia ciekawie zaaranżowanych plansz, ilustrujących działania gdyńskiej samorządności w wolnej Polsce. Prezentując dokonania i charyzmatyczne osobowości sceny  politycznej Gdyni, ekspozycja daje okazję do sentymentów i podsumowuje wpływ samorządu na dzisiejsze oblicze Miasta. Dla młodszego pokolenia Gdynian jest okazją do nauki i zapoznania się z lokalną historią, zwłaszcza w momencie, gdy Gdynia obchodzi 90-lecie otrzymania praw miejskich.
Wystawa jest otwarta do 29 lutego 2016 roku w godzinach otwarcia Biblioteki (szczegóły na stronie www.mbpgdynia.pl).
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni, ul. Orłowska 8, zaprasza na wystawę prac studentów Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku „Rzeźba w procesie”. Wystawa potrwa do 5.02.2016 r
W wystawie udział biorą studenci z:
I Pracowni Rzeźby prof. Mariusza Białeckiego, II Pracowni Rzeźby prof. Katarzyny Józefowicz, III Prcowni Rzeźby prof. Wojciecha Sęczawy, prof. Sławoja Ostrowskiego.
Dymitr Bulawka Fankidejski, Aleksandra Józefów, Agata Roguziak, Michał Adamowski, Kamila Gruba, Daniel Sobański,  Katarzyna Kowalska, Kamil Szczudło, Natalia Tkaczyk, Mateusz Michalczyk, Natalia Gozdowska, Ola Szumska.
Kurator wystawy Tomasz Sobisz, Ewa Manuszewska. Galeria „Debiut” otwarta:
poniedziałek: nieczynne, wtorek: w godz. 9.00-15.00, środa, czwartek, piątek: w godz. 9.00-16.00, sobota, niedziela: w godz. 11.00-16.00. Wstęp wolny. Strona internetowa:
www.zsplast.gdynia.pl
***
Osiedlowy Klub Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej BAŁTYK - Witomino; ul. Narcyzowa 1 zaprasza na wernisaż grupy malarskiej „Połączone pasją”. Uczestniczki warsztatów plastycznych szlifują swój talent, pod okiem Doroty Białczak - artystki rzeźbiarki, już 4 lata i mają w swoim dorobku szereg interesujących wystaw. Tematem pierwszej w 2016 roku jest „Martwa natura” - pastele.
Wstęp wolny.
***
RondoArt, warsztaty artystyczne, zaprasza na pierwszy wernisaż uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gdyni, który odbędzie się 7 lutego od 13.00 do 15.00 w Hufcu Gdynia, ul. B. Prusa 9.
***
YMCA zaprasza na wystawę rysunku artystycznego pod tytułem „ Talent Seniorki” wykonanego przez Urszulę Rogala- Sroka. Wystawa pod kierownictwem mgr Bożeny Bury dostępna jest na parterze budynku głównym YMCA.
***
Fundacja FLY zaprasza na wystawę prac malarskich pt. „Artystyczny kogel-mogel”. Prezentowane są prace grupy artystycznej tworzącej pod kierunkiem Jacentego Lubowieckiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji FLY: Małgorzata Ćwiklak, Raisa Deklawa, Jadwiga Gierszewska, Agnieszka Goc, Zbigniew Koziarz, Krystyna Roszkowska, Barbara Szarmach, Krystyna Welon, Zofia Wołowska,  Urszula Zabawska.
Wystawa otwarta do 3.03.2016 r. w siedzibie Fundacji FLY przy ul. Świętojańskiej 36/2 w Gdyni, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 19.00.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Jej narracja prowadzi zwiedzających od Wielkiej Emigracji, przez rewolucję przemysłową, masowe wyjazdy do Ameryki, życie w brazylijskiej dżungli, społeczność Chicago, dramatyczne ludzkie losy w czasie i po II wojnie światowej, trudne lata PRL-u, aż po najnowszą historię – po wstąpieniu przez Polskę do Unii Europejskiej. Wśród wielu atrakcji goście Muzeum znajdą kilkumetrową, multimedialną instalację globu, poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie – w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego. Wystawa czynna: pon.: nieczynna, wt.: 12.00-20.00, śr.-czw.: 10.00-18.00, pt.: 12.00-20.00, sob.-niedz.: 10.00-18.00. Ostatni goście wpuszczani są na wystawę na godzinę przed jej zamknięciem. Przewidywany czas zwiedzania: 1,5 - 2 godz.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę „Gdynia - miasto radości” przygotowaną z okazji 90-lecia Gdyni i 20-lecia SPAW ERA ART do lokalu artystycznego TYGIEL                             w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV,  w dniach od 5.02 do 3.04.2016 r.
  Wernisaż odbędzie się 4.02.2016 r. o godz. 19.00. W wystawie udział wezmą niżej przedstawieni artyści profesjonalni zrzeszeni w ERA ART: Joanna Bentkowska - Hlebowicz, Olsztyn; Rafał Dembski - Gdańsk;  Alina Jackiewicz - Kaczmarek - Gdynia; Barbara Konarska - Gdańsk; Wojciech Kostiuk - Gdynia; Elżbieta Makuła - Hajdun - Gdańsk;  Daria Sołtan - Krzyżyńska - Gdynia; Karolina Sprung - Zalewska - Gdynia, którzy w pracach malarskich i grafice pokażą nam swoje spojrzenie na Gdynię.
Wstęp wolny.
***
Caffe Anioł,ul. Kilińskiego 6, zaprasza  w sobotę, 6 lutego 2016 r. o godz. 17.00 na wernisaż „Wolność Istnienia - Magda Wosztyl - fotografia”. Wystawa potrwa do 19 lutego
Wstęp wolny. Wernisaż rozświetli krótki koncert artystki Aleja Nesz (Wiesia Szypelt). Opiekun artystyczny/plakat: Karol Formela. Koncert: Wiesława Szypelt. Modele: Monika Prabucka, Michał Szydłowski, Dorota Garbaciak (Szreder) z małżonkiem, Dominika Gudalewska.
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej oraz MBP Filia nr 3 w Gdyni,  z okazji 90-tej rocznicy nadania praw miejskich Gdyni, zapraszają na wystawę fotograficzną pt.: „Gdynia w rozbłyskach”. Zdjęcia Grabówka i innych dzielnic naszego miasta uwiecznili uczniowie GSS w latach 2009-2012. Fotografie można oglądać w witrynach biblioteki przy ul. Morskiej 113 do końca lutego.
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej i Agnieszka Felska, uczennica kl. III gimnazjum GSS, zapraszają na wystawę fotograficzną pt.: „Chmurzystość”.  Zdjęcia kębłowskiego nieba można oglądać do końca marca w siedzibie szkoły przy  ul. Kapitańskiej 37. Opiekunem wystawy jest nauczyciel religii - Mirosław Pawlik.