1225 (1025) 2016-02-05 - 2016-02-11

Do pracy jadę rowerem - „czas start” na rejestrację

Do pracy jadę rowerem - „czas start” na rejestracjęRuch na świeżym powietrzu, dotlenienie organizmu, praca mięśni, a przede wszystkim satysfakcja to powody, dla których warto wsiąść na rower. Gdynia znalazła jeszcze dodatkowe plusy tego sportu i postanowiła przekonać do niego gdyńskich pracowników konkursem „Do pracy jadę rowerem". Już dziś 8 lutego 2016 roku można się zarejestrować aby w kwietniu rozpocząć „nabijanie" kilometrów.

To już piąta edycja konkursu „Do pracy jadę rowerem" skierowana do przedsiębiorstw mających swoje siedziby lub filie w Gdyni.

Rejestracja ruszyła już dzisiaj i potrwa do 26 lutego. Polega ona na tym, że jedna osoba z firmy rejestruje ją a następnie otrzymuje unikalny kod. Dzięki niemu pracownicy mogą się zgłosić jako uczestnicy indywidualni i założyć swoje własne profile. - tłumaczy Urszula Domska z Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Pracownicy, którzy wezmą udział w konkursie, uzupełniać będą swoje profile informacjami takimi jak: data przejazdu rowerem, czy podróż była wykonana „do" czy „z" pracy oraz liczba przejechanych rowerem kilometrów z miejsca zamieszkania do miejsca pracy i z powrotem.

Konkurs to zarówno zabawa, sport i zdrowie ale także ochrona środowiska. Jeżeli to za mało to dodatkowym argumentem jest możliwość zdobycia 30 nagród pieniężnych o wartości 300 zł każda do wygrania w losowaniu. Dla najaktywniejszych firm natomiast przewidziano statuetki zaś dla ich pracowników wartościowe upominki.

Rejestracja firm potrwa do 26 lutego, a pracownicy będą mogli zakładać swoje prywatne profile do 18 marca. Konkurs trwać będzie od 4 kwietnia do 4 września 2016 roku.

W 2015 roku w konkursie wzięło udział 994 uczestników z 98 firm. Uczestnicy „wykręcili" łącznie 572 056 kilometrów w 60 845 przejazdach, czyli 14 razy okrążyli Ziemię. Przyczyniło się to do zaoszczędzenia ok. 28 500 zł na paliwie. Jeśli chodzi o ochronę środowiska to do atmosfery nie trafiły 102 tony CO2.

Więcej informacji i rejestracja na stronie www.mobilnagdynia.pl.

ikona