1225 (1025) 2016-02-05 - 2016-02-11

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wystawę:
- we współpracy z Fundacją Centrum Architektury zapraszają na wystawę wyjątkowych współczesnych polskich domów jednorodzinnych. Wystawa jest wizytówką polskiej architektury w kraju i za granicą. Prezentowane na niej są syntetyczne makiety pokazujące bryłę i ideę domu oraz specjalnie wykonane na wystawę fotograficzne „portrety domów” Juliusza Sokołowskiego, jednego z najlepszych polskich fotografów architektury.
Ekspozycja  czynna do 28 lutego 2016 r.
Wystawy można oglądać codziennie, poza poniedziałkiem, we wtorki i środy w godz. 10.00 - 18.00, czwartki w godz. 12.00 - 20.00, piątki 10.00 - 18.00 oraz soboty i niedziele w godz. 10.00 - 17.00.
Wstęp: bilety w cenie: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł, dzieci do lat  7 wstęp bezpłatny, piątki wstęp wolny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl
***
Domek Żeromskiego zaprasza do zwiedzania w weekendy (sobotę i niedzielę)  w godz. 11.00-15.00. Wśród atrakcji m. in. ekspozycja muzealna poświęcona Stefanowi Żeromskiemu i prezentacja filmu pt. „Narodziny Miasta” o gdyńskiem modernizmie i historii Gdyni, udostępnionego przez Muzeum Miasta Gdyni.
***
Gdyńskie Centrum  Organizacji Pozarządowych w Gdyni  (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac pani Agnieszki Budenko.
Artystka jest Absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunek malarstwo. Od lat interesuje się wizją świata postindustrialnego oraz światem fizyczności i psychiki człowieka, które to z uwielbieniem przeplata w swoich pracach. Pracuje w technice olejnej, mieszanej oraz areografii. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Prace autorki można również obejrzeć na jej stronie internetowej: agnieszka-budenko.blogspot.com
Wystawę można oglądać codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 18 lutego 2016 r.
***
Miejski Klub Seniora Orłowo i mgr Jolanta Chromiec zapraszają na wystawę akwarelowej grupy plastycznej, Jolanty Chromiec „Spotkanie z ikoną”, która prezentowana jest do 22.02.2016 roku w Miejskim Klubie Seniora Orłowo, ul. Orłowska 66, codziennie w godz. 9.00 -16.00 (oprócz środy).
***
W Bibliotece Obłuże oglądać można wystawę „Gdynia serdeczna wspólnota obywateli” poświęconej dorobkowi gdyńskiej samorządności od 1990 roku do dziś.
W jej skład wchodzi dwadzieścia ciekawie zaaranżowanych plansz, ilustrujących działania gdyńskiej samorządności w wolnej Polsce. Prezentując dokonania i charyzmatyczne osobowości sceny politycznej Gdyni, ekspozycja daje okazję do sentymentów i podsumowuje wpływ samorządu na dzisiejsze oblicze Miasta. Dla młodszego pokolenia Gdynian jest okazją do nauki i zapoznania się z lokalną historią, zwłaszcza w momencie, gdy Gdynia obchodzi 90-lecie otrzymania praw miejskich.
Wystawa jest otwarta do 29 lutego 2016 roku w godzinach otwarcia Biblioteki (szczegóły na stronie www.mbpgdynia.pl).
***
YMCA zaprasza na wystawę rysunku artystycznego pod tytułem „Talent Seniorki” wykonanego przez Urszulę Rogala- Sroka. Wystawa pod kierownictwem mgr Bożeny Bury dostępna jest na parterze budynku głównym YMCA.
***
Fundacja FLY zaprasza na wystawę prac malarskich pt. „Artystyczny kogel-mogel”. Prezentowane są prace grupy artystycznej tworzącej pod kierunkiem Jacentego Lubowieckiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji FLY: Małgorzata Ćwiklak, Raisa Deklawa, Jadwiga Gierszewska, Agnieszka Goc, Zbigniew Koziarz, Krystyna Roszkowska, Barbara Szarmach, Krystyna Welon, Zofia Wołowska, Urszula Zabawska.
Wystawa otwarta do 3.03.2016 r. w siedzibie Fundacji FLY przy ul. Świętojańskiej 36/2, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 19.00.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Jej narracja prowadzi zwiedzających od Wielkiej Emigracji, przez rewolucję przemysłową, masowe wyjazdy do Ameryki, życie w brazylijskiej dżungli, społeczność Chicago, dramatyczne ludzkie losy w czasie i po II wojnie światowej, trudne lata PRL-u, aż po najnowszą historię – po wstąpieniu przez Polskę do Unii Europejskiej. Wśród wielu atrakcji goście Muzeum znajdą kilkumetrową, multimedialną instalację globu, poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie – w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego.
Wystawa czynna: pon.: nieczynna, wt. 12.00-20.00, śr.-czw. 10.00-18.00, pt. 12.00-20.00, sob.-niedz. 10.00-18.00. Ostatni goście wpuszczani są na wystawę na godzinę przed jej zamknięciem. Przewidywany czas zwiedzania: 1,5 - 2 godz.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę „Gdynia - miasto radości” przygotowaną z okazji 90-lecia Gdyni i 20-lecia SPAW ERA ART do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV,  do 3.04.2016 r.
  W wystawie udział wezmą niżej przedstawieni artyści profesjonalni zrzeszeni w ERA ART: Joanna Bentkowska - Hlebowicz, Olsztyn; Rafał Dembski - Gdańsk;  Alina Jackiewicz - Kaczmarek - Gdynia; Barbara Konarska - Gdańsk; Wojciech Kostiuk - Gdynia; Elżbieta Makuła - Hajdun - Gdańsk;  Daria Sołtan - Krzyżyńska - Gdynia; Karolina Sprung - Zalewska - Gdynia, którzy w pracach malarskich i grafice pokażą nam swoje spojrzenie na Gdynię.
Wstęp wolny.
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej oraz MBP Filia nr 3 w Gdyni,  z okazji 90. rocznicy nadania praw miejskich Gdyni, zapraszają na wystawę fotograficzną pt.: „Gdynia w rozbłyskach”. Zdjęcia Grabówka i innych dzielnic naszego miasta uwiecznili uczniowie GSS w latach 2009-2012.
Fotografie można oglądać w witrynach biblioteki przy ul. Morskiej 113 do końca lutego.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza 9 lutego na wernisaż wystawy „Od Wenecji do Toskanii” do siedziby TMG, ul. Władysława IV 51.
Jest to wystawa poplenerowa „Włochy kwiecień 2015”. Prace wystawiają: Lidia Cieślińska, Wanda Grodzka, Wojciech Górecki,  Zofia Orczyńska, Alojzy Osada, Czesław Tumielewicz.
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej i Agnieszka Felska, uczennica kl. III gimnazjum GSS, zapraszają na wystawę fotograficzną pt.: „Chmurzystość”.  Zdjęcia kębłowskiego nieba można oglądać do końca marca w siedzibie szkoły przy ul. Kapitańskiej 37.
Opiekunem wystawy jest nauczyciel religii - Mirosław Pawlik.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Gdynia Waterfront (ul. Waszyngtona 21) zaprasza na wystawę „Marynistyka  w surrealistycznych obrazach Adama Swobody”.                                         
Wystawa jest czynna codziennie do 1 marca 2016r.
Adam Swoboda w 1988 roku otrzymał uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka w Ministerstwie Kultury i Sztuki a w dwa lata później został członkiem Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa. Miał szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz brał udział w licznych konkursach w kraju i zagranicą, między innymi: w Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Karlskronie, Dusserdolfie, Nowym Jorku. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.

ikona